Niebezpieczna droga do szkoły w Kuklówce

Aby dotrzeć do Szkoły Podstawowej w Kuklówce, uczniowie muszą pokonać bardzo ruchliwą drogę, po której porusza się wiele rozpędzonych samochodów. Rodzice pytają: – Czy doczekamy się wreszcie budowy chodnika?
Fot. KG Droga wojewódzka, przy której mieści się szkoła w Kuklówce, zostanie przebudowana

Szkoła podstawowa w Kuklówce mieści się tuż przy drodze wojewódzkiej nr 579. Arteria stanowi dogodne połączenie między drogą krajową 8 i autostradą A2, dlatego porusza się tędy wiele tirów. Kierowcy często nie przestrzegają obowiązującego przy szkole ograniczenia prędkości, z tego powodu już niejednokrotnie dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń.

– Sytuacja w tym miejscu jest po prostu straszna. Samochody pędzą jak oszalałe, rzadko kiedy kierowcy zwracają uwagę na przejście dla pieszych, o znakach ograniczających prędkość nawet nie wspomnę – mówi pani Grażyna, matka jednego z uczniów. – Dlatego, mimo że mieszkam niedaleko, wolę sama podwieźć syna samochodem i bezpiecznie wysadzić przed wejściem do szkoły, niż narażać go na ryzyko wypadku – dodaje.

Zdaniem wójt Radziejowic Urszuli Ciężkiej, mieszkańcy w końcu doczekają się chodnika wzdłuż ruchliwej trasy, a właściwie ciągu pieszo-rowerowego, taka inwestycja jest bowiem planowana przy okazji przebudowy drogi wojewódzkiej nr 579. A ta ma rozpocząć się już wkrótce. – Mam nadzieję, że prace rozpoczną się jeszcze w tym roku, ponieważ marszałek Struzik obiecał, że pieniądze, które udało się zaoszczędzić w ramach janosikowego zostaną przeznaczone na już rozpoczęte przedsięwzięcia drogowe. A inwestycja dotycząca trasy nr 579 jest dość mocno zaawansowana, gotowy jest projekt i wszelkie uzgodnienia, więc mam nadzieję, że rozstrzygnie się to dość szybko – mówi wójt Ciężka.

Rodzice dzieci uczęszczających do szkoły w Kuklówce muszą więc uzbroić się w cierpliwość i czekać aż chodnik z prawdziwego zdarzenia przy tej placówce wreszcie powstanie.

Facebooktwitterredditpinterest