Orange Warsaw Festival 2015

Znani są już pierwsi artyści, którzy wystąpią podczas kolejnej edycji Orange Warsaw Festival. Wśród nich znajdą się m.in. gwiazdy światowego formatu – Chemical Brothers i Muse oraz polska wokalistka Mela Koteluk.
Fot. orangewarsawfestival.pl

To będzie już ósma edycja festiwalu. Impreza, która do tej pory odbywała się na Placu Defilad, Stadionie Narodowym, Pepsi Arenie i Torze Wyścigów Konnych na Służewcu, ponownie wraca w to ostatnie miejsce. Organizatorzy zostali zmuszeni do zmiany lokalizacji ze względu na protesty mieszkańców. Taka decyzja nie powinna jednak odstraszyć fanów dobrej muzyki. Podobnie jak w latach poprzednich, również i w tym roku lista gwiazd, które wystąpią na festiwalu jest imponująca.

Chemical Brothers, czyli pionierzy muzyki tanecznej istnieją od 20 lat. Są uznawani za jeden z najważniejszych i przełomowych zespołów grających muzykę elektroniczną. W sumie duet został nagrodzony czterema nagrodami Grammy oraz przyznaną w 2000 roku Brit Award w kategorii Best British Dance Act. Ostatni wydany przez grupę utwór „This is not a Game” wykorzystano na ścieżce dźwiękowej do filmu „Igrzyska Śmierci: Kosogłos”.

Muse – brytyjski zespół rockowy określany jako jedna z najlepszych grup koncertowych na świecie. Do tej pory muzycy wydali sześć albumów studyjnych, które sprzedały się w łącznej liczbie ponad 20 mln egzemplarzy. Są laureatami wielu prestiżowych nagród muzycznych m.in. pięciu MTV Europe Music Awards, sześciu nagród NME oraz sześciu Q Awards.

Asking Alexandria – również zespół brytyjski, powstał siedem lat temu. W swojej twórczości łączy kilka gatunków muzycznych – metalcore, heavy metal i elementy elektroniki. Muzycy zdobyli rzesze fanów nie tylko w Anglii, ale również w Stanach Zjednoczonych.

Parkway Drive – ten australijski zespół także jest przedstawicielem gatunku muzycznego określanego jako metalcore, już kilka razy występował w Polsce. Miłośnicy ostrych brzmień wypowiadają się o grupie w samych superlatywach i nazywają ją jedną z najważniejszych na scenie współczesnego metalu.

Kadebostany – istniejący od 2008 roku zespół swoją pierwszą płytę wydał cztery lata temu. Od tamtej pory sukcesywnie zdobywa coraz szersze rzesze fanów muzyki pop. Szczególnie atrakcyjne są występy muzyków na żywo, które tworzą wizualne show.

Sheppard – grupa założona sześć lat temu. Debiutancki album muzyków pt. „Bombs Away” ukazał się w lipcu ubiegłego roku i od razu znalazł się na drugim miejscu australijskiej listy sprzedaży ARIA. Drugi singiel z płyty pt. „Geronimo” zdobył popularność m.in. w Australii, Nowej Zelandii, Austrii, Niemczech i w Polsce.

Paloma Faith – to brytyjska gwiazda wykonująca pop z elementami teatru i burleski. Jej ostatni, trzeci album ukazał się w ubiegłym roku. Płytę zrealizował m.in. Pharell Wiliams.

Incubus – amerykański zespół rockowy istnieje od ponad 20 lat. Wykonywany przez grupę gatunek muzyczny określa się jako rock alternatywny, funk metal i hard rock. Muzycy występowali z legendarnym zespołem Korn.

Bastille jest brytyjskim zespołem pochodzącym z Londynu, również wykonującym rock alternatywny. Istnieje od 2010 roku.

Polskę na Orange Warsaw Festival 2015 będzie reprezentować wokalistka i autorka tekstów Mela Koteluk uprawiająca gatunek muzyczny określany jako indie pop, laureatka wielu nagród (m.in. Fryderyków 2013 w kategorii debiut roku i artysta roku) oraz łódzki zespół Kamp!, przedstawiciel electro pop. Muzycy do tej pory wystąpili na festiwalach w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i w Serbii. Zajmowali się również produkcją muzyczną dla innych artystów m.in. Moniki Brodki.

Festiwal odbędzie się w dniach 12-14 czerwca. Wszelkie informacje np. dotyczące zakupu biletów można uzyskać na stronie orangewarsawfestival.pl.

Facebooktwitterredditpinterest

Jeden komentarz do “Orange Warsaw Festival 2015