Rozbudowa szkoły na Gąsinie

Dużymi krokami zbliża się rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 10 w Pruszkowie. Inwestycja ma zakończyć się w 2018 roku.
Fot. KG Istniejący budynek szkoły przy ul. Pływackiej zastąpi zupełnie nowy obiekt

Budynek Szkoły Podstawowej nr 10 mieści się w pruszkowskiej dzielnicy Gąsin i liczy sobie już ponad 50 lat. Na powierzchni liczącej nieco ponad 1650 mkw. znajduje się dziewięć klas, w których uczy się 350 dzieci, warunki lokalowe są tu więc dość skromne. Znajduje się co prawda zaplecze sportowe i plac zabaw, jednak dla wciąż zwiększającej się liczby uczniów brakuje miejsca w salach lekcyjnych. Rodzice narzekają, że „dziesiątka” jest przepełniona i z tego powodu dzieci muszą uczyć się na dwie zmiany. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie od dawna oczekują więc na jej rozbudowę. Jest to tym bardziej pilne zadanie do wykonania, że na Gąsin sprowadza się coraz więcej mieszkańców, często są to rodziny z małymi dziećmi, nowy budynek szkolny bardzo więc by się przydał.

Władze Pruszkowa zdają sobie sprawę z konieczności tej inwestycji, dlatego już poczyniono pierwsze kroki w celu jej wykonania. Dokonano wykupu terenu, a dwie firmy zaprezentowały koncepcje nowego kompleksu oświatowego. Komisja przetargowa zadecydowała, że wykonaniem projektu zajmie się architekt Radosław Guzowski, prace potrwają osiem miesięcy. Według założeń w budynku znajdzie się gimnazjum z salą gimnastyczną dla 375 uczniów, „podstawówka” dla 350 uczniów oraz czterooddziałowe przedszkole dla 100 dzieci. Docelowo pruszkowska dziesiątka stanie się więc kompleksem oświatowo-sportowym z prawdziwego zdarzenia.

W czasie budowy dzieci mają nadal uczyć się w istniejącym obiekcie. Po wybudowaniu pierwszej części szkoły zostaną przeniesione do nowej placówki, w tym czasie inwestycja zostanie zakończona. Według wstępnych planów stanie się to w 2018 roku.

Facebooktwitterredditpinterest

Jeden komentarz do “Rozbudowa szkoły na Gąsinie