Autobusem L23 przez Michałowice

Od kilku dni mieszkańcy Sokołowa i Pęcic mogą korzystać z autobusu L23. W tych miejscowościach powstały nowe przystanki, a w planach jest kolejny.
Fot. RG Mieszkańcy Raszyna i Michałowic mogą już bez problemu dotrzeć autobusem do Pruszkowa

Połączenie autobusowe, dzięki któremu mieszkańcy mogą bezpośrednio dotrzeć do Pruszkowa, władze Raszyna uruchomiły we wrześniu ubiegłego roku. Trasa L23 przebiega również przez miejscowości znajdujące się na terenie gminy Michałowice, jednak autobus się tam nie zatrzymywał. Aż do 9 marca.

Mieszkańcy Sokołowa i Pęcic już od dłuższego czasu dopominali się o to, aby L23 zatrzymywał się również w tych miejscowościach. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom władze Michałowic i Raszyna zawarły międzygminne porozumienie. Na jego mocy w Sokołowie i Pęcicach uruchomiono dwa nowe przystanki. A to nie koniec udogodnień. Od 23 marca zacznie funkcjonować jeszcze jeden przystanek – Pęcice Majątek. Władze Michałowic będą dopłacać do linii 3,3 tys. zł miesięcznie.

Autobus L23 z Raszyna do Pruszkowa kursuje dziesięć razy w dni powszednie i pięć w soboty, niedziele i święta. A jak funkcjonowanie linii sprawdza się w praktyce? Tego dokładnie nie wiadomo, raszyńscy urzędnicy nie przeprowadzili bowiem jeszcze takich badań. Wiadomo natomiast, że linia w obecnym kształcie będzie funkcjonować do 31 grudnia 2016 roku. Korzystają z niej przede wszystkim mieszkańcy Raszyna, ale również osoby dojeżdżające z Pruszkowa do Janek np. do pracy.

Facebooktwitterredditpinterest