Nowa hala sportowa w przyszłym roku

Przy Zespole Szkół nr 1 w Żyrardowie rozpoczęła się budowa nowej hali sportowej. Obiekt ma być gotowy na początku przyszłego roku szkolnego.
Fot. www.elektrykzyrardow.pl Hala powstanie przy Zespole Szkół nr 1, na ul. Bohaterów Warszawy

Do Zespołu Szkół nr 1 w Żyrardowie uczęszcza średnio od 280 do 300 uczniów (w zależności od roku). Do tej pory nie mieli oni dogodnych warunków do treningów, a wręcz przeciwnie. Istniejąca sala gimnastyczna była ciasna, w złym stanie technicznym, nie spełniała wymogów nowoczesnego obiektu sportowego. Wkrótce ma się to zmienić. Rozpoczęła się już budowa nowej hali z prawdziwego zdarzenia. – Do tej pory zostały wylane fundamenty, obecnie trwa wznoszenie murów – mówi dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Żyrardowie Anna Kolera.

Hala będzie połączona z budynkiem szkoły. Jej łączna powierzchnia wyniesie 1611 mkw. Płyta boiska wraz z widownią na 200 osób będzie liczyć 980 mkw., sala fitness – 135 mkw., a siłownia – 85 mkw. Znajdą się tu również szatnie i sanitariaty, sklepik, pokój trenera, magazyn, pomieszczenia techniczne węzła cieplnego, a przed budynkiem powstaną miejsca parkingowe. W hali będą zainstalowane składane trybuny teleskopowe oraz dwie kurtyny pozwalające na podział boiska na trzy sektory. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i dostępny nie tylko dla uczniów „elektryka”, ale również dla pozostałych mieszkańców Żyrardowa.

Przetarg nieograniczony na realizację inwestycji wygrała firma KAL-FAM z Kamionu. Hala ma być gotowa do końca sierpnia 2016 r. Koszt tej inwestycji to nieco ponad 4,6 mln zł.

Facebooktwitterredditpinterest