Zapłać podatki w gminie Wiskitki

Władze gmin i powiatów w naszym regionie nie ustają w wysiłkach, aby zachęcić do odprowadzania podatków w miejscu faktycznego zamieszkania. Tak jest również w Wiskitkach.
Fot. wiskitki.pl Im więcej dochodów od podatników wpłynie do gminnej kasy, tym więcej inwestycji zostanie zrealizowanych

Podatki to główne źródło dochodów gmin i powiatów. Dlatego też samorządowcy zachęcają do ich płacenia w miejscowościach, którymi zarządzają. Władze Wiskitek również namawiają do rozliczania z urzędem skarbowym z rocznego podatku w miejscu faktycznego zamieszkania, a nie zameldowania. – Jeżeli chcemy aby nasza gmina miała więcej pieniędzy na remonty dróg, szkół czy montaż oświetlenia ulicznego – płaćmy podatki w miejscu zamieszkania! – apelują włodarze na stronie internetowej.

– Nasza gmina rozwija się bardzo dynamicznie. Co roku zwiększa się liczba mieszkańców, budowane są nowe domy. Płacąc podatki w naszej gminie, mieszkańcy przyczyniają się do zwiększenia dochodów budżetu, a co za tym podniesienia standardu życia w gminie – przekonuje wójt Wiskitek Franciszek Miastowski.

Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych, roczne PIT-y powinny być składane w urzędzie skarbowym według miejsca zamieszkania podatników. Meldunek nie ma w tym wypadku żadnego znaczenia. A to oznacza, że osoba zameldowana np. Żyrardowie, ale faktycznie mieszkająca na terenie gminy Wiskitki, może rozliczyć się z fiskusem właśnie w tej miejscowości nie tracąc korzyści wynikających z miejsca zameldowania.

Do gminy co roku trafia określony procent podatku dochodowego, obecnie jest to około 40 proc. podatku płaconego przez mieszkańców. Pieniądze te przeznaczane są m.in. na finansowanie szkół i przedszkoli oraz inwestycje. Wciąż jednak wiele osób nie ma świadomości, że na realizację zadań, dzięki którym lepiej się żyje, skądś trzeba brać pieniądze.

Wniosek jest zatem jeden im więcej osób będzie płaciło podatki w gminie Wiskitki, tym lepszy standard życia ona zaoferuje. Co więc należy zrobić? Wystarczy poinformować urząd skarbowy w miejscu faktycznego zamieszkania wraz z rocznym zeznaniem podatkowym lub na formularzu ZAP-3. Warto również pamiętać, że płacenie podatków w miejscu zamieszkania to także wygoda na przykład podczas kontroli rocznego zeznania podatkowego, kiedy to do urzędu trzeba stawić się osobiście.

Facebooktwitterredditpinterest