Robert Leszczyński nie żyje. Znana jest wstępna przyczyna jego śmierci

Niewydolność wielonarządowa – to główna przyczyna śmierci znanego dziennikarza Roberta Leszczyńskiego. Szczegółowe wyniki badań mają być znane za kilka tygodni.
Fot. Mariusz Kubik/wikipedia.org Robert Leszczyński zmarł 1 kwietnia w wieku 48 lat

Robert Leszczyński był dziennikarzem, krytykiem muzycznym, działaczem społecznym, politykiem. Pracował m.in. w „Gazecie Wyborczej” i „Wprost”. Był również jurorem w telewizyjnym talent show „Idol”, rzecznikiem prasowym Przystanku Woodstock oraz członkiem Ruchu Palikota.

Zmarł 1 kwietnia w nie do końca wyjaśnionych okolicznościach. Nieprzytomnego dziennikarza znaleziono w jego warszawskim mieszkaniu. Po przewiezieniu do szpitala zmarł. Wstępnie mówiło się, iż przyczyną śmierci Leszczyńskiego była nierozpoznana cukrzyca. Wczoraj biegli z Zakładu Medycyny Sądowej przeprowadzili sekcję zwłok, która wykazała, iż zmarł on z powodu niewydolności wielonarządowej. Na dokładne wyniki badań m.in. toksykologiczne trzeba będzie zaczekać kilka tygodni. Na razie wiadomo, że do zgonu nie doszło na skutek urazu mechanicznego, ani w wyniku działania osób trzecich.

Facebooktwitterredditpinterest