Andrzej Grabowski przeciwko linii 400 kV

Andrzej Grabowski – to kolejna powszechnie znana osoba, która zdecydowanie sprzeciwia się budowie linii 400 kV wokół zbudowań mieszkalnych na terenie naszego regionu. Aktor już złożył swój podpis na liście mieszkańców protestujących przeciwko tej inwestycji.
Fot. wikipedia.org Andrzej Grabowski słynie z zaangażowania w różne akcje społeczne

Andrzej Grabowski jest znakomitym aktorem znanym chociażby z takich seriali jak: „Świat według Kiepskich” i „Złotopolscy”, filmów oraz sztuk teatralnych, a także reżyserem i wokalistą. Artysta słynie również z tego, że angażuje się w różnego rodzaju akcje społeczne. Do tej pory wziął udział m.in. w kampanii zachęcającej mieszkańców Grodziska Mazowieckiego do meldunku na terenie gminy.

Ostatnio Grabowski zaangażował się w protest przeciwko budowie linii elektroenergetycznej 400 kV Kozienice-Ołtarzew. Sprawa dotyczy go bezpośrednio, ponieważ aktor jest właścicielem pięknej posiadłości we wsi Wężyk położonej nieopodal Grodziska. Jak informuje „Super Express”, Grabowski zdecydował się osiedlić właśnie w tym miejscu ze względu na uroki krajobrazu. Tymczasem inwestorzy nie wycofują się z planów budowy w okolicy ogromnych słupów elektroenergetycznych. To dlatego aktor protestuje. Boi się degradacji środowiska i spadku cen nieruchomości. I, podobnie jak wielu mieszkańców, podpisał już protest. Sugeruje też, że linia powinna powstać wzdłuż autostrady, a nie na pełnych uroku mazowieckich wsiach.

Aby wyrazić swój sprzeciw, aktor wziął udział w pikniku “protestacyjnym”, który miał miejsce kilka tygodni temu w Musułach.

Facebooktwitterredditpinterest