Kto pozaklejał tablice?

Protest przeciwko planom budowy linii elektroenergetycznej 400 kV w Jaktorowie i okolicach przybiera na sile. Dzisiaj w nocy ktoś ponaklejał na tablice z nazwami miejscowości nalepki z nazwą „elektryczne”.
Fot. czytelnik Protest przeciwko budowie linii elektroenergetycznej Kozienice-Ołtarzew wciąż się zaostrza.

– Dzisiaj rano odwoziłam dzieci do szkoły, gdy zobaczyłam, że na tablicy z nazwą miejscowości Jaktorów ktoś dokleił nalepkę z napisem „elektryczny” – poinformowała nas jedna z mieszkanek na numer telefonu Alert Zachodnie Mazowsze 697 237 310.

Okazuje się, że na terenie gminy Jaktorów pozmieniano wiele nazw miejscowości, nie tylko tę jedną. Kierowcy mogli więc przejechać przez Chylice Elektryczne, Elektryczne Budy, Elektryczne Michałowskie. Kto to zrobił? – Nie wiem, my nie byliśmy wzywani do takiej interwencji – poinformowała nas rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim st.asp. Katarzyna Zych. – Ja też nie wiem, kto to zrobił, ale było to wyjątkowo nieodpowiedzialne – mówi mł. inspektor Wojciech Chmielecki, p.o. komendanta Straży Gminnej w Jaktorowie. – Rozumiem protest w formie rozklejania plakatów, ale zmiana nazw miejscowości na tablicach informacyjnych wprowadza kierowców w błąd – dodaje.

Kto pozaklejał tablice z nazwami miejscowości na terenie gminy – tego nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że mieszkańcy Jaktorowa i okolic są coraz bardziej zdeterminowani w proteście przeciwko budowie linii elektroenergetycznej 400 kV w Jaktorowie i okolicach. I mają żal do władz gminy, że już kilka lat temu wiedziały o tych planach, a mimo to nie poinformowano mieszkańców.

Z tą opinią nie zgadza się zastępca wójta Jaktorowa Zbigniew Guzewski. – Nie wiedzieliśmy. Gdyby tak było, to inwestycja zostałaby uwzględniona w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy, a tak się nie stało. Nas plany budowy linii też zaskoczyły – zapewnia. – Ja również jestem mieszkańcem Jaktorowa i zależy mi na tym, żeby jej nie było. Wójt podejmuje w tym kierunku odpowiednie działania, przede wszystkim na pewno nie zrobi niczego ze szkodą dla mieszkańców. Ja jestem optymistą, wierzę w to, że starania wójta przyniosą pozytywny efekt i ta linia nie powstanie – dodaje Guzewski.

Wójt Jaktorowa Maciej Śliwerski był dzisiaj nieuchwytny. Jak nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, pracownicy urzędu gminy zostali zobligowani do usunięcia z tablic informacyjnych doklejonych napisów.

Facebooktwitterredditpinterest

3 komentarzy dla “Kto pozaklejał tablice?

  1. Joanna C wstawila zdjecie naklejki w domu na grupe linia 400kv. Gratulacje inteligencji

  2. Jestem pracownikiem gminy Jaktorów. Na co dzień muszę brać udział w tych kłamstwach, kłamstewkach które są treścią pracy w urzędzie gminny w Jaktorowie. Ludzie nie chcą życ w tym kłamstwie, ale boją się wychylić, bo mogą stracić pracę.
    Prawdy głoszone przez najwyższych urzędników w Jaktorowie mijają się z rzeczywistością. Przed mediami są kategorycznymi przeciwnikami linii; ale od lat skutecznie ją popierają.