Najpopularniejsze imiona dzieci w Warszawie

Zofia i Jan – to imiona najczęściej nadawane nowonarodzonym dzieciom w Warszawie. Dużą popularnością cieszą się również Julie i Jakubowie.
Fot. TaniaVdB Warszawscy rodzice lubią proste imiona

Zofia już od kilku lat jest najpopularniejszym imieniem żeńskim nadawanym w Warszawie. Kolejne miejsca w rankingu zajmują Julie, Zuzanny, Hanny i Natalie. Inne popularne imiona nadawane dziewczynkom to Aleksandra, Maria, Maja, Alicja oraz Lena .

Chłopcom warszawscy rodzice najchętniej dają na imię Jan. Dużą popularnością cieszy się również imię Jakub i Antoni. Na dalszych pozycjach uplasował się Franciszek, Aleksander, Adam, Stanisław, Filip, Mikołaj i Kacper.

Nieco inaczej nazewnictwo dzieci kształtuje się w skali całego kraju. Polacy najchętniej dziewczynkom dają na imię Lena, Zuzanna i Julia, natomiast chłopcom – Jakub Kacper i Antoni. Wśród imion nadawanych najrzadziej występują te staropolskie, jak Bogusława, Mirosława, Lubomir i Jurand, a także Aldona i Herbert.

Co ciekawe, w Niemczech największym powodzeniem cieszą się imiona Mia i Leon, a w Wielkiej Brytanii – Harry, Amelia i Muhammad.

Przypomnijmy, że od 1 marca w nadawaniu imion zaszły zmiany. Dzieciom można nadawać imiona obcego pochodzenia. Według przepisów, nie można natomiast nadać więcej niż dwóch imion. Nie mogą one być zdrobniałe, ośmieszające i uwłaczające. O tym, czy zaproponowane przez rodziców imię spełnia wymagania przewidziane przez przepisy, decyduje kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

Facebooktwitterredditpinterest