Rock Piknik 2015, czyli wskrzeszanie trupa?

W najbliższą sobotę, 20 czerwca odbędzie się Rock Piknik 2015. W pruszkowskim konkursie wezmą udział amatorskie zespoły, a gwiazdą wieczoru będzie grupa Tides from Nebula.
Fot. pruszkow.pl Tegoroczny Rock Piknik odbędzie się pod hasłem "Lepiej grać niż ćpać".

Pruszkowski Rock Piknik to impreza, która największą popularnością cieszyła się w latach 90. Kilka lat temu reaktywowano wydarzenie, ale to już nie jest to, co było kiedyś. 20 lat temu na Rock Piknik, który odbywał się na słynnych „dechach” w Parku Kościuszki (przez większość pruszkowian określanego jako Park Sokoła) gromadziła się młodzież z całego miasta i okolic. Bez przesady ówczesną imprezę można określić jako kultową. Teraz na koncerty przychodzi stosunkowo niewielka garstka młodych ludzi. Być może przyczyną jest niewygórowany poziom artystyczny występujących zespołów, a być może zmiany jego lokalizacji – najpierw na stadionie Znicza, ostatnio w Miejskim Ośrodku Kultury „Kamyk”. Na pewno brakuje „gwiazdy wieczoru” z prawdziwego zdarzenia, która na to wydarzenie przyciągnęłaby fanów ciężkich brzmień w każdym wieku. Amatorskie zespoły to jednak trochę za mało. A tak właśnie zapowiada się również i tegoroczna edycja Rock Pikniku.

Wydarzenie ponownie będzie miało miejsce w ogrodzie MOK przy ul. M. Zimińskiej-Sygietyńskiej w godz. 15.00-22.00. Będzie to jubileuszowa, dwudziesta edycja imprezy pod hasłem „Lepiej grać niż ćpać”. Zespoły, które zagrają podczas Rock Piknik 2015 (według zapowiedzi organizatora):

Godz. 15.10-15.50 Horses on the Wall – zespół istnieje od 2013 r. Od tego czasu w czteroosobowym składzie powstają autorskie utwory, które są prezentowane na licznych koncertach.

Godz. 16.00-16.45 Stylite – zespół powstał pod koniec 2014 r. Wszyscy muzycy grali wcześniej w różnych grupach. Obecnie prezentowany repertuar to wypadkowa doświadczeń i preferencji muzycznych wszystkich członków zespołu.

Godz. 17.00-17.45 Tajm – zespół powstał w 2011 r. Połączyła ich potrzeba grania i tworzenia jako forma odskoczni od życia codziennego. Grają szeroko pojętego rocka. Ich muzyka tworzy określony klimat – bawi, wzrusza i zmusza do refleksji.

Godz. 18.00-18.45 Monika Adamska i Madmood – Monika Adamska wraz z Piotrkiem Lewandowskim i Konradem Malickim tworzy niezwykłe trio. Ich muzyka jest oryginalnym połączeniem akustycznego grania, wzbogaconego o elektronikę, która nadaje wyjątkowego klimatu.

Godz. 19.00-19.45 Oneiric – zespół powstał w czerwcu 2012 r. Przez ponad 5 lat był to solowy projekt Tomasza Nowaka. Obecnie zespół tworzy czterech muzyków pochodzących z różnych stron Polski, których łączy pasja i miłość do muzyki progresywnej, metalowej, rockowej i ambientowej.

Na godz. 20.00 jest przewidziane ogłoszenie wyników konkursu publiczności z nagrodą w postaci sesji zdjęciowej zespołu, a o godz. 20.30 wystąpi grupa Tides from Nebula założona na początku 2008 r. Jej debiutancki album „Aura" to energetyczna, przestrzenna, a przede wszystkim emocjonująca gitarowa muzyka instrumentalna. Bardzo entuzjastycznie odebrana zarówno przez krytyków jak i słuchaczy, zebrał wysokie noty w prasie polskiej jak i zagranicznej. Drugi album formacji pt. "Earthshine" miał swoją premierę 9 maja 2011 r. Do realizacji całego przedsięwzięcia przyłączył się, w roli producenta, Zbigniew Preisner. Współpraca z tak wielkim kompozytorem, była dla grupy bardzo cennym doświadczeniem.

Pomiędzy występami zespołów odbędą się konkursy dla publiczności z wiedzy o Pruszkowie, w których będzie można wygrać nagrody związane z miastem.

Facebooktwitterredditpinterest