Zagłosuj na strefę zabaw dla dzieci

Stowarzyszenie Marzenia Naszych Dzieci z Żyrardowa chce stworzyć kreatywną strefę zabaw i gier dla zdrowych oraz niepełnosprawnych maluchów. Można pomóc w realizacji tego projektu oddając głos w konkursie Aviva „To dla mnie ważne”.
Fot. todlamniewazne.pl W jury konkursu zasiądzie m.in. znana aktorka Małgorzata Kożuchowska.

Stowarzyszenie Marzenia Naszych Dzieci działa przy Miejskim Integracyjnym Przedszkolu Nr 10 w Żyrardowie. Członkowie organizacji chcieliby stworzyć przy przedszkolnym ogrodzie kreatywną strefę zabaw i gier zarówno dla dzieci zdrowych, jak i niepełnosprawnych. Według założeń, umożliwi ona każdemu maluchowi rozwijanie twórczej aktywności, wydobędzie drzemiące zainteresowania i uzdolnienia, będzie uczyć poprzez zabawę. Z placu zabaw będą mogły korzystać nie tylko przedszkolaki, ale również, w godzinach popołudniowych – wszystkie dzieci z terenu całego miasta.

Aby zdobyć fundusze na organizację strefy, stowarzyszenie bierze udział w konkursie zorganizowanym przez firmę Aviva „To dla mnie ważne”. Organizacja wnioskuje o kwotę 49 400 zł. Za te pieniądze chce zakupić różne urządzenia i zabawki m.in. alfabet, ślimak, twister, klasy, miasteczko ruchu, bezpieczną nawierzchnię do samodzielnego przejazdu dziecka na wózku, slalom, sklepik z tablicą do malowania, kółko i krzyżyk, biegacz, ściankę funkcyjną oraz instrumenty muzyczne.

– Nie chcemy tradycyjnych huśtawek, bujadeł czy zjeżdżalni. Pragniemy, aby dzięki temu niezwykłemu miejscu w naszym mieście dzieci mogły każdego dnia wkraczać do tajemnej, kreatywnej strefy gier rozwijającej nie tylko sprawność fizyczną, ale przede wszystkim sprawność intelektualną oraz empatię i zrozumienie dla odmienności drugiego człowieka. To powinno być miejsce doświadczeń i spotkań, miejsce, które zachęca do aktywności fizycznej i umysłowej, miejsce, które zachęca do zabawy. Wyzwanie, które nigdy się nie nudzi a rozwija dziecko. Wyzwanie, które pozwala na odkrywanie dziecku drzemiących w nim możliwości – deklarują przedstawiciele stowarzyszenia.

Kto chciałby wesprzeć tę szlachetną inicjatywę, może oddać swój głos klikając w poniższy link http://todlamniewazne.pl/inicjatywa,535,one-sa-wsrod-nas-integracyjna-kreatywna-strefa-zabaw-i-gier.html. Można głosować tylko raz, z jednego komputera do 14 czerwca.

Do finału przejdzie 20 inicjatyw, które otrzymają najwięcej głosów. Spośród nich jury wybierze laureatów trzeciej edycji i rozdzieli pomiędzy nich pulę grantów – 200 tysięcy złotych. Do jury konkursu fundacja Aviva zaprosiła znane osoby m.in. Małgorzatę Kożuchowską, aktorkę teatralną, filmową i telewizyjną, angażującą się w działania na rzecz potrzebujących, dr Aleksandrę Piotrowską, psycholog dziecięcą, autorkę wielu publikacji dla dzieci i rodziców, Igę Młynarczyk – popularną blogerkę parentingową angażującą się w różne akcje społeczne na rzecz dzieci, prof. Janusza Książyka – kierownika Kliniki Pediatrii, Żywienia i Chorób Metabolicznych w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, Jacka Olszewskiego z zarządu Fundacji Kropla Życia im. Agaty Mróz-Olszewskiej oraz Pawła Wolińskiego – prezesa zrzeszającej rodziców fundacji Mamy i Taty.

Facebooktwitterredditpinterest