Bulwary Wiślane tuż, tuż

Warszawiacy już od dawna oczekują na oddanie do użytku Bulwarów Wiślanych. Mamy dobrą wiadomość – lada dzień ich życzenie się spełni.
Fot. hydrobudowa.com.pl Budowa bulwarów ciągnęła się od 2013 roku.

Bulwary Wiślane są położone na lewym brzegu Wisły. Ich przebudowa na dwukilometrowym odcinku od ul. Boleść do mostu Śląsko-Dąbrowskiego rozpoczęła się w 2013 roku. Pierwotnie miały zostać oddane do użytku w lipcu, a potem na jesieni 2014 roku, jednak generalny wykonawca, czyli firma Hydrobudowa Gdańsk ogłosiła bankructwo, a to spowodowało wielomiesięczne opóźnienie. Urzędnicy z warszawskiego ratusza wypowiedzieli spółce umowę, musiał ją zastąpić miejski Zakład Remontów i Konserwacji Dróg.

Inwestycję udało się dokończyć dopiero teraz. Powstała promenada, na której znajduje się pawilon pełniący funkcję informacyjną i promocyjną wraz z lokalem gastronomicznym, ścieżka rowerowa oraz specjalne miejsce do cumowania statków i łódek. Całość jest wypełniona zielenią i kwiatami. Dzięki tej inwestycji, bulwary mają zmienić się w tętniący życiem deptak.

Bulwary są już właściwie gotowe na otwarcie, trwają ostatnie odbiory techniczne. – Obecnie czekamy na ostateczną decyzję inspektora budowlanego – mówi zastępca rzecznika prasowego stołecznego ratusza Agnieszka Kłąb. To właśnie on przesądzi o tym, kiedy pierwsi warszawiacy wyjdą na odnowione bulwary. Lokalne media spekulują, że stanie się to w najbliższy weekend, ale Kłąb nie chce podawać konkretnej daty.

To nie koniec inwestycji związanej z bulwarami. Wkrótce ma rozpocząć się przebudowa odcinka od mostu Śląsko-Dąbrowskiego do Centrum Nauki „Kopernik”. Znajdzie się tu wodny park zabaw, ogrody dydaktyczne, amfiteatr, plaża i siedem pawilonów m.in. plażowy i kawiarnia. Od pomnika Syreny w stronę Wisły zostanie wykonana również kaskada wodna. Termin zakończenia prac jest planowany na 2016 rok. Koszt całej inwestycji to 122 mln zł.

Facebooktwitterredditpinterest