Bulwary Wiślane są położone na lewym brzegu Wisły. Ich przebudowa na dwukilometrowym odcinku od ul. Boleść do mostu Śląsko-Dąbrowskiego rozpoczęła się w 2013 roku. Pierwotnie miały zostać oddane do użytku w lipcu, a potem na jesieni 2014 roku, jednak generalny wykonawca, czyli firma Hydrobudowa Gdańsk ogłosiła bankructwo, a to spowodowało wielomiesięczne opóźnienie. Urzędnicy z warszawskiego ratusza wypowiedzieli spółce umowę, musiał ją zastąpić miejski Zakład Remontów i Konserwacji Dróg.
Inwestycję udało się dokończyć dopiero teraz. Powstała promenada, na której znajduje się pawilon pełniący funkcję informacyjną i promocyjną wraz z lokalem gastronomicznym, ścieżka rowerowa oraz specjalne miejsce do cumowania statków i łódek. Całość jest wypełniona zielenią i kwiatami. Dzięki tej inwestycji, bulwary mają zmienić się w tętniący życiem deptak.
Bulwary są już właściwie gotowe na otwarcie, trwają ostatnie odbiory techniczne. – Obecnie czekamy na ostateczną decyzję inspektora budowlanego – mówi zastępca rzecznika prasowego stołecznego ratusza Agnieszka Kłąb. To właśnie on przesądzi o tym, kiedy pierwsi warszawiacy wyjdą na odnowione bulwary. Lokalne media spekulują, że stanie się to w najbliższy weekend, ale Kłąb nie chce podawać konkretnej daty.
To nie koniec inwestycji związanej z bulwarami. Wkrótce ma rozpocząć się przebudowa odcinka od mostu Śląsko-Dąbrowskiego do Centrum Nauki „Kopernik”. Znajdzie się tu wodny park zabaw, ogrody dydaktyczne, amfiteatr, plaża i siedem pawilonów m.in. plażowy i kawiarnia. Od pomnika Syreny w stronę Wisły zostanie wykonana również kaskada wodna. Termin zakończenia prac jest planowany na 2016 rok. Koszt całej inwestycji to 122 mln zł.