Nowe autobusy w Łomiankach

Gmina Łomianki wzbogaciła się o pięć nowych autobusów. Wysłużone pojazdy zastąpiły nowoczesne Solarisy.
Fot. lomianki.pl Nowe autobusy zostały pomalowane w kolorach charakterystycznych dla ZTM Warszawa, czyli żółtym, czerwonym i czarnym.

Spółka Komunikacja Miejska Łomianki obsługuje siedem linii autobusowych. Korzysta z 30 pojazdów, z których najstarsze pochodzą z lat 90. Teraz to się zmieni. Spółka zakupiła pięć nowoczesnych autobusów Solaris Urbino 12 z klimatyzacją, które zastąpią najbardziej wyeksploatowane pojazdy.

– Nasi mieszkańcy zasługują na najwyższe standardy, dlatego stopniowo będziemy starali się zwiększać liczbę autobusów z klimatyzacją – mówi prezes Komunikacji Miejskiej Łomianki Bogdan Marcińczyk. A burmistrz Tomasz Dąbrowski, który miał możliwość obejrzenia nowych pojazdów stwierdził: – Od początku mojej kadencji staramy się podwyższać mieszkańcom standardy życia. Odkąd Komunikacja Miejska Łomianki zaczęła przynosić zyski, możemy inwestować w jakość, innowacyjność i europejskie standardy.

Fabrycznie nowe Solarisy Urbino 12 są wyposażone m.in. w silnik Cummins o normie emisji spalin EURO 6, mocy 204 kW i pojemności 6 700 cm3, automatyczną skrzynię biegów Voith, klimatyzację firmy Eberspächer w całym pojeździe, monitoring wizyjny zapewniający zapis z czterech kamer w środku i system informacji pasażerskiej. Są to niskopodłogowe autobusy miejskie klasy MAXI. Nowe solarisy będą jeździć w barwach ZTM Warszawa, czyli czerwonym, żółtym i czarnym.

Zakup autobusów został sfinansowanych z własnych środków finansowych spółki Komunikacja Miejska Łomianki.

Facebooktwitterredditpinterest