Dwa wypadki. Auto owinięte wokół drzewa

Czwartek, 30 lipca nie był szczęśliwym dniem dla kierowców z Żyrardowa. Na terenie powiatu doszło do dwóch wypadków, jedna osoba zginęła.
Fot. kwp.radom.pl W wyniku obrażeń odniesionych w wypadku zmarła 85-letnia matka kierującego pojazdem.

Do pierwszego zdarzenia doszło około godziny 16.00 na drodze wojewódzkiej nr 719 w miejscowości Józefów, na samym wjeździe do Żyrardowa. Kierujący fordem focusem 58-letni mężczyzna z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym prawidłowo oplem meriva. Tym autem podróżowało młode małżeństwo. Doszło do zderzenia bocznego pojazdów, a ford odrzucony siłą zderzenia wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. 85-letnią pasażerkę kierującego fordem trzeba było reanimować, jednak nie udało się jej uratować. Pozostali pasażerowie nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Na miejscu zdarzenia, przez kilka godzin pracowali policjanci z Referatu Ruchu Drogowego oraz z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie, pod nadzorem prokuratora rejonowego. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przez policjantów, którzy wykonali oględziny pojazdów i przesłuchiwali świadków.

Droga wojewódzka nr 719 na tym odcinku była przez kilka godzin nieprzejezdna. Niemożliwe było wyznaczenie objazdu, ponieważ w tym samym czasie doszło do drugiego wypadku, tym razem na drodze krajowej nr 50, pod wiaduktem. Volkswagen golf zderzył się z samochodem ciężarowym marki Mercedes z naczepą. W tym wypadku ucierpiały dwie osoby – 54-letni kierujący pojazdem oraz jego 18-letnia pasażerka. Oboje zostali przewiezieni do szpitala. Wszyscy uczestnicy wypadku byli trzeźwi, według ustaleń pracujących na miejscu policjantów prawdopodobną przyczyną wypadku było nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez kierującego golfem. Trwają policyjne ustalenia przyczyn w jakich doszło do obydwu wypadków.

Facebooktwitterredditpinterest