Dwa wypadki rowerowe. Jeden śmiertelny

Do dwóch wypadków z udziałem rowerzystów doszło w ciągu ostatnich dwóch dni na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki. W jednym z nich zginęła 38-letnia kobieta.
Fot. Hans/pixabay.com Na drogach, szczególnie wojewódzkich, z roweru należy korzystać z rozwagą.

Do tragicznego w skutkach wypadku z udziałem 38-letniej rowerzystki doszło we wtorek, 25 sierpnia przed godz. 22.00. Na drodze wojewódzkiej nr 579 w Natolinie kierujący samochodem marki Alfa Romeo śmiertelnie potrącił mieszkankę gminy Grodzisk Mazowiecki. Kobieta zmarła na miejscu, osierociła dwoje dzieci. Kierowca natomiast uciekł z miejsca wypadku i porzucił auto w krzakach. Grodziskim policjantom udało się jednak odnaleźć zarówno samochód, który znajdował się w niedalekiej okolicy, jak i jego kierowcę. Był trzeźwy, ale najprawdopodobniej nie posiadał prawa jazdy.

Policja wyjaśnia okoliczności wypadku. – Kobieta prawdopodobnie próbowała przejechać rowerem na drugą stronę jezdni – mówi st. asp. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim. Dochodzenie w sprawie będzie prowadzone przez grodziską prokuraturę.

Mniej dramatycznie zakończyło się potrącenie rowerzysty przez kierowcę Forda Escorta. To zdarzenie również miało miejsce na drodze wojewódzkiej nr 579, tyle że w miejscowości Mościska koło Radziejowic. Doszło do niego w środę, 26 sierpnia, około godz. 18.00. Kierowca był trzeźwy, poszkodowany rowerzysta trafił do szpitala. Również i w tym przypadku okoliczności zdarzenia będą badane przez policję.

Facebooktwitterredditpinterest