Nowe drogi dla PTO

Urzędnicy z brwinowskiego ratusza rozstrzygnęli przetarg na wykonanie projektu przebudowy dróg na obszarze Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów (PTO). W ramach inwestycji powstanie projekt przebudowy około 7 km dróg.
Fot. KG Niektóre drogi na terenie Brwinowa, Milanówka i Podkowy Leśnej pilnie wymagają przebudowy.

Przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dróg na obszarze Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów gmina Brwinów ogłosiła na początku sierpnia.

W ramach inwestycji, do końca marca 2016 roku mają powstać projekty około 7 km dróg.

Dokumentacja jest przygotowaniem do przebudowy szlaków komunikacyjnych na terenie Brwinowa, Milanówka oraz Podkowy Leśnej.

Jej zakres obejmie odcinek ul. Letniskowej o długości 30 m (od granicy z Podkową Leśną w kierunku zachodnim) we wsi Owczarnia oraz ul. Gołębiej (na odc. od ul. Warszawskiej – droga wojewódzka nr 719 do ul. Zachodniej), ul. Zachodniej i ul. Sokolej w Podkowie Leśnej. Długość ulic przeznaczonych do przebudowy to ok. 2 km.

Zadanie uwzględnia też zaprojektowanie przebudowy kilku ulic w Brwinowie: ul. Jodłowej (na odcinku od ul. Obwodnica – droga wojewódzka nr 719 do ul. Leśnej Polany), ul. Leśnej Polany, ul. Otrębuskiej (na odcinku od ul. Leśnej Polany do ul. Pszczelińskiej – droga wojewódzka nr 720) i ul. Fabrycznej, ul. Kępińskiej (na odcinku od ul. Borkowej do ul. T. W. Wilsona), ul. Charci Skok i ul. Środkowej. Długość ulic przeznaczonych do przebudowy wynosi ok. 2,3 km.

Planowana jest również przebudowa dróg w Milanówku – ul. Brwinowskiej (na odc. od ul. Królewskiej – DW719 do ul. Kazimierzowskiej), ul. J. Iwaszkiewicza oraz ul. Owczarskiej (na odc. od ul. Brwinowskiej do przejazdu kolejowego torów WKD). Projektant opracuje dokumentację ok. 2,6 km dróg.

Oferty można było składać do 5 sierpnia. W toku postępowania okazało się, że najkorzystniejszą ofertę złożyła Pracownia projektowa RoadWay Grzegorz Kowalik z Warszawy i to właśnie ta firma zajmie się wykonaniem dokumentacji.

Prace nad projektami potrwają do końca marca 2016 r.

Facebooktwitterredditpinterest