Nowy autobus L29 z Leszna do Kampinosu

Od września Kampinos dołączy do obszaru objętego komunikacją w aglomeracji stołecznej. Mieszkańcy tej gminy i okolic będą mogli korzystać z nowego autobusu L29.
Fot. warszawa.wikia.com – L29 będzie dowozówką do linii 719 – mówi przedstawiciel ZTM.

Kampinos będzie 31. gminą, która dołączy do obszaru objętego komunikacją w aglomeracji stołecznej. Z tej miejscowości do Leszna i pętli podmiejskiej linii 719 pojadą niskopodłogowe autobusy nowej linii L29. Będą one kursować co 60 minut w dni powszednie, zaś w soboty, niedziele i święta co 120 minut z wyjątkiem godzin 8:00-10:00, wtedy kursy będą odbywać się co 60 minut. Nową „elką” będzie można podróżować w dni powszednie w godzinach 4-23, a w dni wolne w godzinach 6-22.

Trasa L29 będzie następująca: Leszno – Sochaczewska – Chopina – Wilkowa Wieś – Wiejca – Kampinos: Chopina – Niepokalanowska – Kampinos. Nowy autobus ma zacząć kursować od 1 września. – Będzie to dowozówka do linii 719 – mówi Daniel Złamal, kierownik działu organizacji przewozów stołecznego Zarządu Transportu miejskiego (ZTM).

ZTM już ogłosił przetarg na obsługę nowej linii w okresie od 1 września 2015 roku do 31 sierpnia 2016 roku. Postępowanie jest w toku. Tabor, który będzie kursował na linii L29 musi spełniać następujące parametry: rok produkcji: 2004 lub późniejszy, pojemność: co najmniej 35 osób, silnik: wysokoprężny, norma spalin min. EURO-3, wentylacja: naturalna (przesuwane lub uchylne okna) albo klimatyzacja przestrzeni pasażerskiej, drzwi: automatycznie otwierane przez kierowcę, pojazd niskopodłogowy klasy MAXI (do 12 m.). W przetargu kryterium cena będzie stanowić 90 proc. punktów, zaś 10 proc. punktacji można zdobyć za rok produkcji autobusów. Im nowszy tym więcej punktów.

W pojazdach linii L29 będą obowiązywały bilety emitowane u przewoźnika: jednorazowy 2 zł (ulgowy 1 zł) i miesięczny 50 zł (ulgowy 25 zł) oraz bilety ZTM ważne w drugiej strefie: 90-dniowy, 30-dniowy, dobowy, weekendowy, weekendowy grupowy, bilet seniora oraz imienny dla dziecka z rodziny posiadającej troje dzieci. Przewóz zwierząt i bagażu będzie bezpłatny.

Linia zostanie uruchomiona przy współpracy z gminą, która pokryje 80 proc. kosztów jej obsługi.

Facebooktwitterredditpinterest