Zatrzymani za napad na bank są niewinni

Policja wciąż poszukuje sprawców napadu na bank w Łomiankach. Okazało się bowiem, że osoby zatrzymane w związku z tym wydarzeniem nie mają z nim nic wspólnego.
Fot. kwp.radom.pl. Policja wciąż poszukuje sprawców rozboju.

Przypomnijmy, że do napadu na bank w Łomiankach, przy ul. Warszawskiej doszło we wtorek, 25 sierpnia. Do placówki mieszczącej się przy ul. Warszawskiej weszło dwóch mężczyzn, którzy sterroryzowali kasjerkę przedmiotem przypominającym broń i ukradli 200 tys. zł. Na szczęście nikt nie został ranny. Policja natychmiast przystąpiła do poszukiwań sprawców zdarzenia. I wydawać by się mogło, że odniosła spektakularny sukces, ponieważ podejrzanych zatrzymano zaledwie kilka godzin po napadzie. W Czerwińsku nad Wisłą zostało ujętych dwóch Polaków i jeden obcokrajowiec. Mieli ze sobą torby z pieniędzmi. Czujność mundurowych wzbudziło podejrzane zachowanie mężczyzn. Dziś już wiadomo, że nie mają oni nic wspólnego z napadem w Łomiankach. Ich sprawa jednak nadal będzie wyjaśniana, ponieważ policjanci ustalają, skąd mężczyźni mieli tak dużą ilość pieniędzy.

Mundurowi nadal poszukują więc sprawców napadu na bank w Łomiankach. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że sprawcy weszli do banku, ukradli pieniądze, a następnie wsiedli do samochodu i odjechali ulicą Wiślaną w kierunku ulicy Rolniczej. Poszukiwani są dwaj mężczyźni w wieku od 25 do 30 lat, wzrostu około 180 cm, normalnej budowy ciała. W dniu zdarzenia ubrani byli w czarne garnitury, białe koszule, ciemne półbuty. Obaj mieli założone okulary przeciwsłoneczne, a na głowach ciemne peruki. Sprawcy odjechali samochodem koloru szarego lub srebrnego starego modelu (z relacji świadków wynika, że może to być daewoo, opel lub ford).

Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyzn lub posiadają jakiekolwiek informacje, które mogą przyczynić się do ich zatrzymania, proszone są o kontakt ze stołecznymi policjantami pod numerem telefonu 22 603 65 59 lub z najbliższą jednostką policji pod numerem 997 lub 112. Gwarantowana jest anonimowość.

 

 

Facebooktwitterredditpinterest