Cisza wokół Park of Poland

Mieszkańcy naszego regionu z niecierpliwością oczekują na rozpoczęcie budowy parku rozrywki Park of Poland w Mszczonowie. Nie mamy dla nich dobrych wieści – inwestor wciąż nie uzyskał stosownych pozwoleń.
Fot. globalcityholdings.pl Jednym z elementów Park of Poland ma być basen w stylu tropikalnej wyspy.

Park of Poland ma być jednym z największych kompleksów wodnych w Europie Środkowo-Wschodniej. Powstanie we wsi Wręcza pod Mszczonowem, w odległości około 40 km od Warszawy pomiędzy autostradą A2 i drogą ekspresową S8. To właśnie tam inwestor wykupił grunty o łącznej powierzchni około 200 ha. Znajdą się na nich atrakcje dla klientów w każdym wieku m.in. ogromny basen w stylu tropikalnej wyspy z odsuwanym dachem, strefa spa, zjeżdżalnie wodne, kawiarnie, restauracje i wiele innych.

Niestety, budowa wciąż nie rozpoczęła się. Z tego powodu niektórzy obawiają się, że Park of Poland podzieli losy swojego poprzednika, czyli parku rozrywki, który miał powstać pod Grodziskiem Mazowieckim, a dziś już wiadomo, że ta inwestycja okazała się wielką klapą.

Przedstawiciele inwestora – Global City Holdings (GCH) zapewniają, że Park of Poland pod Mszczonowem powstanie na pewno. W marcu Peter Dudolenski, członek Rady Dyrektorów, dyrektor wykonawczy GCH mówił, że prace budowlane ruszą w połowie roku. Tymczasem jest koniec września, a firma nie zdobyła nawet pozwolenia na budowę. Projekt jest już ponoć gotowy, a samo otwarcie parku jest planowane na ostatni kwartał przyszłego roku.

Poprosiliśmy więc o komentarz w tej sprawie przedstawicieli spółki Global City Holding. – Nasze obecne plany nie zmieniają się. Jak wiadomo, w projektach realizowanych na tak dużą skalę jak nasz, pewne przesunięcia harmonogramu zawsze są możliwe – powiedział enigmatycznie Peter Dudolenski. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że został ogłoszony przetarg na wykonanie ekspertyzy w związku ze złożeniem przez inwestora kompletnego wniosku dotyczącego przyłączenia do sieci obiektów Park of Poland o docelowej mocy przyłączeniowej 35 MW.

Koszt inwestycji to ponad 400 mln zł. W parku ma zostać zatrudnionych około 700 pracowników.

Facebooktwitterredditpinterest