Miasto Gwiazd w Żyrardowie

Trwają przygotowania do rozpoczęcia Interdyscyplinarnego Festiwalu Sztuk Miasto Gwiazd w Żyrardowie. Impreza odbędzie się w dniach 12-19 września.
Fot. miastogwiazd.pl Na festiwalu wystąpią aktorzy, piosenkarze, artyści, politycy.

Interdyscyplinarny Festiwal Sztuk Miasto Gwiazd w Żyrardowie odbywa się od 2009 roku i cieszy się coraz większą popularnością. Podczas trwania imprezy miasto odwiedzają największe osobistości ze świata sztuki, nauki, dziennikarstwa, polityki itp. Do tej pory do Miasta Gwiazd przyjechało ponad 3500 artystów oraz ponad 500 znanych i rozpoznawalnych polityków, naukowców, dziennikarzy.

Celem festiwalu jest m.in. integracja środowisk edukacji artystycznej, a największym twórcom z poszczególnych dziedzin są przyznawane statuetki. W tym roku będzie podobnie. Festiwal odbędzie się w dniach 12-19 września i będzie to jego siódma edycja.

– Jako niesubordynowani wielbiciele wszelkiej artystycznej aktywności postanowiliśmy stworzyć w mieście z czerwonej cegły i o przemysłowej przeszłości przestrzeń, w której sztuka może istnieć swobodnie i we wszystkich swoich wcieleniach jednocześnie. Dlatego Miasto Gwiazd Festiwal Sztuk to miejsce dla literatury, plastyki, kina, teatru, muzyki, animacji, grafiki, mody, videoartu i wielu innych hybryd, o których nie śniło się naszym filozofom – piszą organizatorzy na stronie internetowej festiwalu i te słowa chyba najlepiej oddają charakter wydarzenia.

Oficjalnego, symbolicznego otwarcia dokona Nina Terentiew, która wręczy klucze do Miasta Gwiazd nowemu prezydentowi – Janowi Peszkowi. W programie tegorocznej imprezy przewidziano m.in. pokazy filmów, mody, spektakle teatralne, wystawy, koncerty, wykłady, panele dyskusyjne, debaty, warsztaty. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Mariusz Grzegorzek, Krzysztof Piesiewicz, Olgierd Łukaszewicz, Jan Peszek, Jan Frycz, Robert Gonera, Maria Seweryn, Maria Czubaszek, Olga Borys, Marek Niedźwiecki, Jarosław Gugała, Grzegorz Miecugow, Waldemar Pawlak, Sławomir Wierzcholski i wiele innych ciekawych osobowości.

W tym roku, podczas festiwalu ruszy Miasto Filmu. Przez cztery dni będą wyświetlane najlepsze niszowe produkcje, przewidziane są też spotkania z ich twórcami. Nie zabraknie ciekawych zajęć i projektów dla najmłodszych w ramach Miasta Dzieci i Młodzieży. Poza tym odbędą się wybory Miss Ziemi Żyrardowskiej, występ kabaretu Hrabi oraz koncerty – Gienka Loski i Macieja Maleńczuka.

Festiwal odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika oraz Prezydenta Miasta Żyrardowa Wojciecha Jasińskiego.

Szczegółowy program imprezy można znaleźć pod adresem http://www.miastogwiazd.pl/artysci/19-miasto-gwiazd.

Facebooktwitterredditpinterest