Wygrał „szóstkę” w Lotto

Wtorek, 22 września okazał się wyjątkowo szczęśliwym dniem dla pewnego mieszkańca Warszawy. Udało mu się wygrać w Lotto ponad 3 mln zł.
Fot. pixabay.com Szczęściarz z Warszawy wygrał w Lotto ponad 3 mln zł.

We wtorkowym losowaniu Lotto padły dwie „szóstki” – w Krakowie i Warszawie. Wartość każdej z nich to 3 208 737,80 zł. W tym roku w Lotto i Lotto Plus odnotowano już 52 „szóstki” o wartości co najmniej miliona złotych. Najwyższa z nich, czyli 35 234 116,20 zł to zarazem rekord wysokości wygranych w historii gier losowych w Polsce. Padła 22 sierpnia w Ziębicach.

Szczęściarz z Warszawy, któremu udało się skreślić właściwe liczby, kupił w kolekturze przy ul. Grzybowskiej dziesięć zakładów na „chybił-trafił” za 30 zł. Na kuponach gracza pojawił się wylosowany we wtorek zestaw sześciu szczęśliwych liczb: 7, 32, 39, 41, 47, 48.

Jest to 99 osoba z Warszawy, której udało się skreślić szczęśliwą szóstkę.

Aby wziąć udział w losowaniu wystarczy kupić los w punkcie sprzedaży Lotto. Do wyboru są dwie możliwości – można samemu skreślić na kuponie sześć z 49 podanych liczb lub wybrać opcję na „chybił-trafił”.

Wygrane są opodatkowane (trzeba od nich zapłacić 10 proc. podatku). Na odbiór nagrody szczęśliwiec ma 60 dni. Nieodebrane pieniądze wracają do Totalizatora Sportowego.

Facebooktwitterredditpinterest