Drzewo runęło na plac zabaw

Na pruszkowskim osiedlu Wyględówek drzewo runęło na plac zabaw. Rodzice są przerażeni i pytają: – Czy nasze dzieci są bezpieczne? Czy bez obaw mogą się tu dalej bawić? Administracja osiedla uspokaja.
Fot. KG Kierownik administracji os. Parkowe zapewnia, że dzieciom bawiącym się na placu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 24 października, przed południem. To właśnie wtedy na plac zabaw położony przy ul. Ewy runęło drzewo. Na szczęście w tamtym momencie nikt tam nie przebywał, choć zazwyczaj w sobotnie przedpołudnie bawi się sporo dzieci. Nikomu nic się nie stało. Na miejsce przyjechała straż pożarna i straż miejska, które zabezpieczyły teren.

Plac zabaw jest już dostępny, jednak rodzice mają poważne obawy, czy dzieci mogą się tu bezpiecznie bawić. – Jaką mogę mieć pewność, że znów jakieś drzewo nie runie, tym razem wprost na moje dziecko? – pyta pani Jolanta, mama pięcioletniego Jasia.

Krzysztof Krzyżanowski, kierownik os. Parkowe w Pruszkowie uspokaja. – Nie ma takiego zagrożenia, ponieważ tam występują przechylone drzewa, ale w kierunku przeciwnym do placu zabaw. Mimo to przeprowadzimy redukcję ich koron – mówi.

Prawdopodobnie korekta drzewostanu będzie prowadzona już od najbliższej środy. – Wszystko zależy od tego, kiedy specjalistyczna firma znajdzie czas i na przeprowadzenie prac pozwolą warunki atmosferyczne – mówi Krzyżanowski. Zaznacza jednocześnie, że będzie prowadzona redukcja koron drzew i uporządkowanie posuszu oraz gałęzi, które mogą się złamać, a nie całkowita wycinka razem z pniami. – No chyba, że specjalista stwierdzi, że jakieś drzewo faktycznie powinno zostać usunięte, wtedy złożymy wniosek o pozwolenie na wycinkę do pruszkowskiego starostwa.

Na osiedlu Wyględówek rośnie wiele drzew, które mają już swoje lata. Krzyżanowski zapewnia, że ich stan jest na bieżąco kontrolowany.

Facebooktwitterredditpinterest