Dwudniowa dziewczynka zostawiona w Oknie Życia

Urodziła się zaledwie kilka dni temu i ma na imię Matylda. Rodzice podjęli decyzję o pozostawieniu dziewczynki w tzw. Oknie Życia.
Fot. famvin.org W Oknie Życia można pozostawić dziecko nie narażając się na konsekwencje prawne.

Okno Życia – to miejsce, w którym można zostawić noworodka nie narażając jego życia, istnieje w Warszawie od siedmiu lat. Było to wówczas drugie w kraju takie miejsce. Warszawskie okno mieści się przy ul. Hożej 53, przy klasztorze sióstr franciszkanek Rodziny Maryi.

To właśnie tutaj trafiła mała Matylda, która urodziła się we wtorek, 29 września. Jej rodziców nie stać było na utrzymanie kolejnego w rodzinie dziecka, dlatego też podjęli decyzję o umieszczeniu dziewczynki w oknie. Takie informacje przekazali w liście, który pozostawili razem z dzieckiem. Napisali również, jak dziewczynka ma na imię i kiedy dokładnie przyszła na świat. Poprosili o znalezienie dla niej dobrej rodziny.

Malutką Matyldą natychmiast zaopiekowały się siostry ze Zgromadzenia Rodziny Maryi, które przy Oknie Życia pełnią całodobowy dyżur.

Dziecko trafiło do szpitala przy ul. Madalińskiego, gdzie przeszło badania. Zgodnie z procedurami, matka dziecka nie będzie poszukiwana, zachowana jest jej anonimowość. O dalszym losie Matyldy zadecyduje sąd i ośrodek adopcyjny.

Facebooktwitterredditpinterest