Msza za duszę Janis Joplin

W niedzielę, 18 października, w kościele pokamedulskim na Bielanach odbędzie msza za duszę Janis Joplin. Po nabożeństwie zaplanowano koncert z utworami artystki.
Fot. lyrics.wikia.com Janis Joplin zmarła 45 lat temu.

Janis Joplin, amerykańska piosenkarka rockowa, bluesowa i folkowa, była jedną z czołowych przedstawicielek ruchu hippie. Jej największa popularność przypadła na koniec lat 60 ubiegłego wieku. W tym czasie, swoim zachrypniętym i nieco skrzeczącym głosem zaśpiewała wiele przebojów m.in. „Summertime”, „Mercedes Benz” czy „Piece of my heart”. Dziś uznawana jest za ikonę kultury masowej, a jej utwory weszły do kanonu rocka. W 2004 magazyn Rolling Stone umieścił Joplin na 46. miejscu w rankingu 100 Największych Artystów Wszech Czasów.

Artystka zmarła przedwcześnie 4 października 1970 roku w wieku 27 lat po ostrym zatruciu heroiną i morfiną.

Msza za duszę Janis Joplin odbędzie się w kościele pokamedulskim przy ul. Dewajtis w niedzielę 18 października o godz. 11.00. Po nabożeństwie, o godz. 12.00 na wieży bielańskiego kościoła Ola Łysiak z kapelą zaśpiewa jej najpiękniejsze piosenki. Na mszę zaprasza proboszcz kościoła ks. Wojciech Drozdowicz.

Facebooktwitterredditpinterest