Rusza budowa galerii handlowej w Grodzisku

Rozpoczęła się budowa galerii handlowej w Grodzisku Mazowieckim. Obiekt ma zostać oddany do użytku pod koniec przyszłego roku.
Fot. napollohandlowy.pl Galeria Grodova ma nawiązywać stylistyką do już istniejących kamienic.

Galeria handlowa Grodova powstaje przy ul. Sienkiewicza, nieopodal Centrum Kultury. Będzie to nowoczesny, ale jednocześnie nawiązujący stylistyką do już istniejących kamienic budynek. Ma stanowić naturalne przedłużenie zabudowy pierzei ul. Sienkiewicza. Reprezentacyjne wejście w formie wysokiego portalu będzie prowadzić do dwupoziomowego centrum, w którym zaplanowanych jest ok. 20 lokali. Część z nich została już wynajęta. Wiadomo, że powstaną tu sklepy m.in. Euro RTV AGD, Diverse i Quiosque. W planach jest również sklep spożywczy, market drogeryjny, punkty usługowe, kawiarnia lub cukiernia oraz restauracja fast food.

Całkowita powierzchnia galerii Grodova wyniesie 9 tys. mkw., a powierzchnia najmu – 5,1 tys. mkw. Dwupoziomowe centrum będzie wyposażone będzie w parking podziemny. Autorem projektu jest pracownia architektoniczna Arkus. Otwarcie galerii Grodova jest planowane na koniec 2016 roku.

Galerię zbuduje firma Łucz-Bud z Radomia, która już wyznaczyła i ogrodziła plac inwestycji. Generalnym inwestorem jest firma Napollo specjalizująca się w budowie parków handlowych w centrach miast liczących do 100 tys. mieszkańców oraz na dużych osiedlach mieszkaniowych. Takie obiekty już powstały m.in. w Bielsku Podlaskim i Ząbkach. Spełniają one tzw. funkcję convenience, czyli codziennych zakupów blisko domu.

Facebooktwitterredditpinterest