Trzy wypadki w Żyrardowie. Policja apeluje o rozsądek

W ostatnich dniach, w powiecie żyrardowskim doszło do trzech tragicznych wypadków, w których jedna osoba poniosła śmierć na miejscu, a dwie trafiły do szpitala. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach.
Fot. mazowieckie.pl Policja wciąż zatrzymuje kierowców nietrzeźwych lub znacznie przekraczających prędkość.

Pierwszy z wypadków miał miejsce w Żyrardowie. Kierujący Fiatem Siena nie ustąpił pierwszeństwa rowerzystce i potrącił ją. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając poszkodowanej pomocy. Zareagowała przypadkowa osoba, która wezwała pogotowie, rowerzystka została przewieziona do szpitala z ogólnymi obrażeniami ciała.

Z kolei w Mszczonowie. doszło do zderzenia rowerzystki z nietrzeźwym pieszym. 39-letni mężczyzna wyszedł zza zaparkowanego pojazdu i przechodził przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. Wymusił pierwszeństwo na jadącej rowerem 55-letniej kobiecie, która zmuszona do gwałtownego hamowania nie zachowała równowagi i spadła z roweru. Rowerzystka trafiła do szpitala z podejrzeniem złamania miednicy.

W gminie Puszcza Mariańska, doszło do najtragiczniejszego w skutkach wypadku, gdzie 59-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Kierowca prawdopodobnie nie zauważył pieszego.

Wraz ze zmianą czasu z letniego, na zimowy szybko zapada zmrok. Według statystyk, w okresie jesienno-zimowym policja odnotowuje wzmożoną ilość wypadków i kolizji, również z udziałem pieszych i rowerzystów. Często są oni niewidoczni dla kierowców, w wyniku czego często dochodzi do wypadku.

Policja apeluje do pieszych o szczególną uwagę na drogach, o używanie odblasków. Do kierowców o wyobraźnię, o trzeźwość, gdyż w dalszym ciągu zatrzymywane są osoby pijane lub znacznie przekraczające dozwoloną prędkość. Natomiast do wszystkich użytkowników dróg policjanci apelują o rozsądek i zachowanie wyobraźni na drodze.

Facebooktwitterredditpinterest