Basen w Błoniu w 2019 roku

Trwają prace nad projektem przyszłego Centrum Sportu, który wraz z basenem ma powstać w Błoniu. Koniec budowy wstępnie zaplanowano na 2019 rok.
Fot. tpsdave/pixabay.com Wszystko wskazuje na to, że z basenu w Błoniu będzie można skorzystać w 2019 roku.

Mieszkańcy Błonia od dawna dopominają się o budowę pływalni miejskiej z prawdziwego zdarzenia. Teraz, aby skorzystać z uroków basenu, muszą jeździć do sąsiednich miejscowości – Ożarowa, Grodziska lub Pruszkowa. Za kilka lat ma się to zmienić.

Trwają prace nad projektem przyszłego kompleksu pn. Centrum Sportu w Błoniu. Został już ogłoszony i rozstrzygnięty przetarg nieograniczony na wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego oraz dokumentacji kosztorysowej wraz z uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na budowę. Postępowanie wygrała firma Pas Projekt z Nadarzyna, która na realizację kompleksowej dokumentacji ma czas do końca przyszłego roku. Koszt wykonania tego zadania to 738 tys. zł.

Centrum Sportu w Błoniu będzie wielofunkcyjnym kompleksem sportowo-rekreacyjnym. W jego skład wejdzie hala sportowo-widowiskowa oraz kryty basen wraz z zapleczem techniczno-socjalnym, rekreacyjno-treningowym i pozostałą infrastrukturą towarzyszącą.

Hala wraz z basenem powstanie przy ul. Grodziskiej, między kościołem a parkiem Bajka. Przed budynkiem znajdzie się parking. A kiedy mieszkańcy Błonia będą mogli po raz pierwszy skorzystać z miejskiej pływalni i pozostałych funkcji centrum? – Realizacja zadania jest rozłożona na trzy lata – 2017, 2018 i 2019 – mówi sekretarz gminy Błonie Przemysław Kubicki i dodaje: – Będzie to ostatnia duża, kubaturowa inwestycja, która powstanie w gminie, i która jest w gminie bardzo potrzebna. Mamy już rozbudowaną szkołę nr 2, jesteśmy w trakcie rozbudowy „jedynki”, kolejną taką inwestycją w planach jest placówka w Bieniewicach. Zbudowaliśmy duże przedszkole, wkrótce powstanie dom seniora. Mamy też centrum kultury, zmodernizowany park Bajka, przykryte korty tenisowe. Hala z basenem będzie uzupełnieniem tych obiektów – dodaje.

Facebooktwitterredditpinterest

Jeden komentarz do “Basen w Błoniu w 2019 roku