Mszczonów bez burmistrza Kurka?

Czy Józef Grzegorz Kurek przestanie być burmistrzem? – to pytanie zadają sobie wszyscy mszczonowianie po tym, jak ich włodarz zdobył wystarczającą ilość głosów w wyborach parlamentarnych i uzyskał mandat poselski.
Fot. mszczonow.pl Burmistrz Kurek podczas odbierania gratulacji z okazji uzyskania dla Mszczonowa tytułu Najlepszej Gminy w Rankingu Samorządów dziennika „Rzeczpospolita”.

Józef Grzegorz Kurek ma 62 lata. Mszczonowem niepodzielnie rządzi od 1988 roku. Jest najdłużej sprawującym swą władzę burmistrzem w Polsce (wliczając w to okres pełnienia obowiązków naczelnika). W wyborach samorządowych osiągał średni wynik na poziomie 80 proc.

W tym roku postanowił wziąć udział w wyborach parlamentarnych z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w okręgu płockim. Wystartował i…wygrał. Na Kurka zagłosowało w sumie 7848 osób. Czy to oznacza, że burmistrz opuści Mszczonów i zasiądzie w ławie poselskiej? Podczas ostatniej sesji rady miejskiej Kurek zapowiedział, że swoją decyzję przedstawi po 1 listopada. – Wiecie, że lubię wyzwania. Moje serce jest jednak tutaj w Mszczonowie. Przede mną bardzo trudna decyzja. Musicie mnie zrozumieć – powiedział.

Mszczonowianie lada dzień więc przekonają się o tym, czy ich miastem i gminą nadal będzie zarządzał Józef Grzegorz Kurek, czy też jego obowiązki przejmie ktoś inny.

Facebooktwitterredditpinterest