Dwa nowe supermarkety w Grodzisku

W Grodzisku Mazowieckim powstaną dwa nowe sklepy wielkopowierzchniowe. Jeden z nich będzie zlokalizowany w centrum miasta, drugi natomiast – w dzielnicy Łąki.
Fot. pixabay.com Sklep Netto powstanie przy ul. Matejki, a Stokrotka - przy ul. Sienkiewicza.

W serwisie zachodniemazowsze.info informowaliśmy już o rozpoczęciu budowy galerii Grodova, która powstanie w samym centrum miasta, przy ul. Sienkiewicza. W piątek, 11 grudnia wmurowano kamień węgielny pod budowę nowego obiektu. Zostanie on oddany do użytku klientów w grudniu przyszłego roku. Całkowita powierzchnia galerii wyniesie 9 tys. mkw., a powierzchnia najmu – 5,1 tys. mkw. Dwupoziomowe centrum będzie wyposażone będzie w parking podziemny.

Galerię Grodova buduje firma Łucz-Bud z Radomia, generalnym inwestorem jest firma Napollo specjalizująca się w budowie parków handlowych w centrach miast liczących do 100 tys. mieszkańców oraz na dużych osiedlach mieszkaniowych. Takie obiekty już powstały m.in. w Bielsku Podlaskim i Ząbkach. Oprócz sklepów znanych marek takich jak: Rossmann, RTV EURO, Diverse, Medicine Everyday Therapy, Quiosque, w grodziskiej galerii znajdzie się również supermarket Stokrotka, który zajmie powierzchnię około 710 mkw. na parterze budynku.

Sieć supermarketów i marketów spożywczo-przemysłowych Stokrotka stanowi część Grupy Kapitałowej Emperia, której koordynatorem jest Emperia Holding S.A. notowany od 2002 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych. Pod względem liczby sklepów należy do grona największych sieci detalicznych w Polsce, posiada ich już ponad 300. W sieci zatrudnionych jest około 7500 pracowników. Hasło Stokrotki brzmi „Zakupy jak z płatka”. W galerii Grodova market będzie spełniał zarówno funkcję convinience, czyli wygodnych codziennych zakupów blisko domu, jak i miejsca zakupów weekendowych.

Z kolei przy ul. Matejki powstanie supermarket Netto. To duńska firma, która na polskim rynku działa od 20 lat i posiada ponad 350 sklepów. Na swojej stronie internetowej chwali się wieloma nagrodami m.in. Diamentem Forbesa, czyli jedną z najszybciej rozwijających się polskich firm, Retailer of the Year przyznawaną przez dostawców, czy Solidnego Pracodawcy Dekady. Do tej pory markety Netto powstawały głównie w zachodniej i północnej części kraju, teraz firma postanowiła wkroczyć do centrum. Pierwszy sklep powstał w Warszawie przy ul. Wisełki.

W Grodzisku Netto będzie drugim, obok istniejącej Biedronki, tego typu sklepem w dzielnicy Łąki. Budowa obiektu już się rozpoczęła i ma zakończyć się za kilka miesięcy. Całkowita powierzchnia budynku wyniesie 1150 mkw. Sklep ma zostać otwarty latem przyszłego roku.

Facebooktwitterredditpinterest

2 komentarzy dla “Dwa nowe supermarkety w Grodzisku