Kokaina za 100 mln zł w Broniszach

Na giełdzie w Broniszach policja skonfiskowała kokainę wartą ponad 100 mln zł. Narkotyki znaleziono w ciężarówce przewożącej banany.
Fot. policja.waw.pl Znalezione narkotyki były warte ponad 100 mln zł.

Jak informuje Komenda Stołeczna Policji (KSP), to był jeden z największych przemytów narkotyków w ostatnich latach. Podczas rozładunku TIR-a, wypełnionego tonami bananów policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KSP znaleźli aż 178 kg czystej kokainy o wartości 105 mln złotych.

Stołeczni policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej stale monitorują szlaki przemytu narkotyków, które różnymi drogami trafiają do Europy. W sferze ich zainteresowania znajdują się m.in. zorganizowane grupy przestępcze, które przemycają w ten region świata towar o najwyższej jakości. Informacja o takim właśnie przemycie dotarła do policjantów ze stołecznej policji. Wszystko wskazywało na to, że podejrzany ładunek przypłynął statkiem z Kolumbii do Belgii i tam został przeładowany do polskiego TIR-a, by następnie mógł zostać przewieziony do hurtowni pod Warszawą. Policjanci niezwłocznie postanowili sprawdzić ten sygnał. W związku z tym, że chodziło o narkotyki wyjątkowo dużej wartości, komendant stołeczny policji podjął decyzję, aby w działaniach udział wzięli funkcjonariusze z wydziału realizacyjnego KSP. Ponadto do akcji skierowano mundurowych z komendy powiatowej policji dla powiatu warszawskiego zachodniego oraz oddziału prewencji policji.

W sobotę, 19 grudnia po południu razem wkroczyli na teren hurtowni w Broniszach. W ciężarówce wypełnionej bananami, policjanci znaleźli kilogramowe pakiety czystej kokainy. Po dokładnym sprawdzeniu całego transportu wyszło na jaw, że kierowca przywiózł aż 178 kg kokainy o czarnorynkowej wartości około 105 mln złotych. Tym samym, dzięki profesjonalnemu działaniu i sprawnie przygotowanej akcji, kryminalni udaremnili jeden z największych przemytów narkotyków do Polski. Tak ogromnego ładunku narkotyków funkcjonariusze nie zabezpieczali od lat. Narkotyki zostaną teraz poddane szczegółowym badaniom w policyjnym laboratorium kryminalistycznym.

40-letni kierowca TIR-a (mieszkaniec województwa mazowieckiego), który przetransportował ładunek z Belgii do hurtowni pod Warszawą został zatrzymany do dyspozycji Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Najprawdopodobniej usłyszy zarzut z art. 55 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za przemyt znacznej ilości środków odurzających może mu grozić co najmniej 3 lata pozbawienia wolności.

Zadaniem śledczych będzie teraz ustalenie, kto organizował przemyt narkotyków, na czyje zlecenie trafiły one do Polski oraz kto miał być ich finalnym odbiorcą. Policjanci planują w najbliższym czasie kolejne zatrzymania.

Facebooktwitterredditpinterest

2 komentarzy dla “Kokaina za 100 mln zł w Broniszach

  1. coz za dzielna policja kierowca zadzwonil i jeszcze mu za przemyt doloza co za kraj tak na marginesie mogl sam to opchnac wkoncu swieta