Robert Lewandowski honorowym obywatelem Leszna

Znany piłkarz Robert Lewandowski został honorowym obywatelem Leszna. Uchwałę w tej sprawie podjęto podczas XVIII sesji rady gminy.
Fot. bignews.pl W uzasadnieniu do podjętej uchwały napisano, że dla młodych ludzi Lewandowski jest wzorem do naśladowania.

Mieszkańcy gminy Leszno już od dawna domagali się przyznania Robertowi Lewandowskiemu honorowego obywatelstwa. To właśnie w nich znany piłkarz ma chyba najbardziej zagorzałych fanów. Byli sąsiedzi są dumni z jego sportowych osiągnięć i często podkreślają swój podziw i sympatię dla piłkarza. Pod wnioskiem o przyznanie honorowego obywatelstwa Lewandowskiemu zebrano 950 podpisów, czyli o 900 więcej niż wymaga tego regulamin.

Specjalnie powołana kapituła, w skład której wchodzą: wójt Leszna, przewodniczący rady gminy oraz przewodniczący komisji stałych, pozytywnie zaopiniowała wniosek złożony przez mieszkańców. W uzasadnieniu do uchwały podkreślono, że jest to „wyraz najwyższego szacunku i uznania dla wybitnych dokonań sportowych o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej” piłkarza. Napisano ponadto, że „Pan Robert Lewandowski uczciwie zapracował na sukces, jest wzorem do naśladowania dla młodych ludzi, w których obudził marzenia o piłkarskiej karierze. Nadanie mu tytułu Honorowy Obywatel Gminy Leszno będzie dopełnieniem uhonorowania tego Wielkiego Polskiego Sportowca”.

Robert Lewandowski z Lesznem był związany od najmłodszych lat. Tu mieszkał i chodził do szkoły podstawowej. Swoje pierwsze sportowe kroki stawiał w lokalnym klubie Partyzant. Uchwałę w sprawie nadania tytułu „Honorowy Obywatel Gminy Leszno” podjęto podczas XVIII sesji rady gminy. Radni zagłosowali jednogłośnie.

Przypomnijmy, że to nie pierwsze lokalne wyróżnienie przyznane piłkarzowi. W listopadzie ubiegłego roku podjęto uchwałę dotyczącą przyznania Robertowi Lewandowskiemu tytułu „Zasłużony dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego”. Wniosek w tej sprawie poparło ponad tysiąc mieszkańców. Podczas sesji była obecna mama Roberta – Iwona, która przekazała pamiątkowe koszulki z autografem sportowca.

Facebooktwitterredditpinterest