Gala boksu w Żyrardowie. Wystąpi Albert Sosnowski [WIDEO]

W najbliższy piątek, 18 marca odbędzie się Gala Boksu w Żyrardowie. W hali Aqua Żyrardów rękawice skrzyżują m.in. Albert Sosnowski i Andras Csomor.
Fot. zyrardow.pl Na bokserskim ringu w Żyrardowie Albert Sosnowski zmierzy się z Andrasem Csomorem.

Albert Sosnowski wróci na ring po blisko dwuletniej przerwie. – To może być moja ostatnia walka – mówi popularny “Dragon”, który w grudniu 2009 roku sięgnął po pas mistrza Europy, a pięć miesięcy później boksował o mistrzostwo świata WBC z Witalijem Kliczką. W Żyrardowie Sosnowski skrzyżuje rękawice z Węgrem Andrasem Csomorem. – Chcę się przekonać, jaki obecnie prezentuję poziom sportowy. Mam w sobie dużo energii do boksu i czuję motywację, ale nie chcę robić niczego na siłę, zobaczymy jak wypadnę. Ja wierzę w swoje możliwości, mam nadzieję, że pokażę dobry boks i będę miał podstawy do tego, by podejmować kolejne wyzwania. Jednak w tej chwili nie chcę niczego przesądzać. Jeśli wypadnę słabo, będę wiedział, że trzeba już zawiesić rękawice na kołku – dodaje. Sosnowski spodziewa się, że przeciwnik będzie w dobrej formie i wspólnie stworzą świetne widowisko. – Csomor ma dodatni bilans walk, dwanaście nokautów, ostatnio walczył z Dereckiem Chisorą. On na pewno wie, że wygrana ze mną otworzy mu drogę do kolejnych ciekawych pojedynków, ale i ja mam swoje plany – zapowiada Sosnowski

Na gali w Żyrardowie dojdzie także do ciekawie zapowiadającego się starcia w wadze super średniej pomiędzy Andrzejem Sołdrą i Tomaszem Gargulą. Jeśli Sołdra zwycięży, w kolejnym występie zmierzy się najprawdopodobniej z pogromcą Garguli z zeszłorocznej gali Polsat Boxing Night Maciejem Miszkiniem. 18 marca zaboksują także: Przemysław Runowski, Jordan Kuliński, Artur Nawrocki, Tomasz Piątek i Daniel Bociański.

Organizatorem gali jest grupa Fight Events. Bilety są dostępne w kasie Aqua Żyrardów oraz na stronie http://www.eventim.pl.

 

 

Facebooktwitterredditpinterest