Jaktorów i Leszno powalczą o siłownię od Nestle

Lokalni społecznicy z Jaktorowa i Leszna zachęcają do wzięcia udziału w konkursie firmy Nestle. Do wygrania są siłownie na świeżym powietrzu.
Fot. zyrardow.pl Niedawno nowe miejsce do rekreacji powstało w Żyrardowie. Być może wkrótce podobne obiekty pojawią się w Jaktorowie i Lesznie.

Zarówno mieszkańcy Jaktorowa, jak i Leszna już nie raz udowadniali, że są zgranymi zespołami. Dzięki wspólnemu wysiłkowi i zaangażowaniu udaje im się organizować ciekawe wydarzenia, zdobywać granty, wygrywać konkursy. Wszystko po to, by lokalnej społeczności żyło się lepiej. W Jaktorowie udało się m.in. wygrać konkurs firmy Aviva, dzięki któremu w miejscowej harcówce powstał Klub Rodzinnej Aktywności. Mieszkańcy Leszna z kolei wykazali się olbrzymim zaangażowaniem podczas głosowania na podwórko Nivea i otrzymali plac zabaw dla dzieci.

Teraz mieszkańcy Leszna i Jaktorowa postanowili zawalczyć o siłownię w ramach akcji Nestlé porusza Polskę, zorganizowanej przez Nestlé z okazji 150-lecia istnienia firmy. Do wygrania jest szesnaście siłowni zewnętrznych – po jednej do zdobycia w każdym województwie. Gmina Leszno zgłosiła jako lokalizację teren przy świetlicy w Czarnowie. Jaktorów z kolei chce, aby siłownia powstała przy gimnazjum na ul. Chełmońskiego.

Od 5 kwietnia do 30 czerwca będzie trwać ogólnopolskie głosowanie internetowe, w którym każda zarejestrowana osoba będzie mogła oddać jeden głos na wybraną przez siebie lokalizację. Głosowanie odbędzie się drogą internetową, poprzez oficjalną stronę akcji Nestlé porusza Polskę, która zostanie uruchomiona na początku kwietnia. Siłownie powstaną w tych miejscach, które zdobędą najwięcej głosów w swoim województwie. Lista zwycięzców zostanie ogłoszona w lipcu.
Więcej informacji na temat konkursu można uzyskać na stronie http://www.nestle.pl/pl/csv/nestle_porusza_polske.

Facebooktwitterredditpinterest