„Kuchenne Rewolucje” z Komorowa już w czwartek

Karczma u Wiencka – to kolejny lokal z naszego regionu, w której znana restauratorka Magda Gessler przeprowadziła swoje słynne „Kuchenne Rewolucje”. Emisja programu odbędzie się w najbliższy czwartek, 10 marca.
Fot. Facebook/Magda Gessler Znana restauratorka w Komorowie spędziła dzieciństwo, więc chętnie odwiedziła tę miejscowość.

„Kuchenne Rewolucje” – to jeden z najpopularniejszych programów w polskiej telewizji. Emitowany od 2010 roku, cieszy się wśród widzów niesłabnącym powodzeniem. Do tej pory wzięło w nim udział kilka restauracji z naszego regionu, głównie z Warszawy, ale szczególną popularnością w ubiegłym sezonie cieszył się odcinek z Zielonek, gdy Gessler zamieniała bistro Obora w Zajezdnię.

Kilka miesięcy temu decyzję o zgłoszeniu się do programu podjęli właściciele Karczmy u Wiencka z Komorowa. O wrażenia z udziału w „Kuchennych Rewolucjach” spytaliśmy właściciela restauracji Michała Wienskę. Niestety, nie chciał, a właściwie nie mógł nam zbyt wiele powiedzieć. Umowa z producentami zakazuje osobom biorącym udział w programie ujawniania szczegółów przed emisją. Wiadomo tylko tyle, że od momentu zgłoszenia właściciele karczmy czekali na odzew ze strony telewizji TVN zaledwie miesiąc. Sama rewolucja trwała cztery dni.

O tym, co wydarzyło się w komorowskiej karczmie można dowiedzieć się nieco więcej z oficjalnej zapowiedzi odcinka. „W podwarszawskim Komorowie ponad dwa lata temu rodzeństwo Marzena i Michał zainwestowało w dużą restaurację położoną bezpośrednio przy stacji kolejki podmiejskiej. Decyzja była spontaniczna, po prostu mieli wolne fundusze i chcieli je zainwestować w dochodowy biznes – czyli karczmę z kuchnią polską. Na początku nic nie zapowiadało katastrofy. Niestety szybko zaczęły się problemy z personelem, który bez skrupułów wykorzystywał brak wiedzy swoich szefów” – napisano. W związku z tym, że jedzenie stawało się coraz gorsze, lokal przestali odwiedzać goście. Kolejni kucharze zwalniali się z pracy i trzeba było nawet zamknąć restaurację. W końcu właściciele zdecydowali się poprosić o pomoc Magdę Gessler. Restauratorka chętnie przyjechała do Komorowa. Przy okazji odwiedziła i poleciła jeden z pruszkowskich lokali – Fabrizio Italian Bar.

Samą Karczmę u Wiencka Gessler zamieniła się w Uncle Michael Restaurant. Lokal po przemianie prezentuje się bardzo ładnie. Można tu zjeść dania kuchni polskiej np. zupę ogórkową, jarzynową, żur staropolski z jajkiem, kotlet schabowy, mielony, kluski śląskie. Ale w menu są również potrawy charakterystyczne dla kuchni innych krajów – gulasz węgierski, makaron penne z sosem bolońskim, czy naleśniki po meksykańsku. Wszystko w przystępnych cenach, z dowozem na telefon.

Czy rewolucja u Wiencka udała się – tego jeszcze nie wiadomo. Chyba tak, skoro właściciele poszukują nowych pracowników. „Czy w cztery dni uda się (…) zmienić właścicieli, którzy nie mają pojęcia o zarządzaniu restauracją i usunąć skutki tak długiego zaniedbania? Czy przestronne wnętrze karczmy znowu zapełni się gośćmi? Tym razem Magda Gessler sama ma poważne wątpliwości, czy uda się właścicielom utrzymać efekt rewolucji” – można przeczytać w zapowiedzi najbliższego odcinka „Kuchennych Rewolucji”. Emisja odbędzie się w najbliższy czwartek, 10 marca o godz. 21.30 w telewizji TVN.

A co o lokalu Uncle Michael Restaurant sądzą nasi czytelnicy? Czekamy na komentarze pod artykułem.

Facebooktwitterredditpinterest