Kult, Doda i dużo klasyki na 100 lat Pruszkowa

Ciekawie zapowiada się tegoroczny kalendarz imprez muzycznych w Pruszkowie. W planach są m.in. koncerty muzyki poważnej oraz występy gwiazd rocka i popu – Kultu, Enej, Dody, Kamila Bednarka.
Fot. Facebook/Doda Gwiazdą tegorocznych Dni Pruszkowa będzie Doda.

W tym roku Pruszków obchodzi jubileusz 100-lecia nadania praw miejskich. Z tej okazji władze przygotowały wyjątkowo bogaty program obchodów. Szczególnie atrakcyjnie zapowiadają się plany koncertowe.

24 kwietnia o godz. 19.00 w kościele św. Kazimierza odbędzie się koncert organowy z udziałem Andrzeja Chorosińskiego. Na 30 kwietnia, na godz. 18.00 w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego zaplanowano koncert pt. „Muzyczni goście z krańca Europy”, w którym wystąpią Maria Jose Souza Guedes – fortepian (Portugalia), Luis Meireles – flet (Portugalia) oraz trio Prima Vista w składzie: Józef Kolinek – skrzypce, Piotr Nowicki – altówka, Zbigniew Krzymiński – wiolonczela. Również w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego 1 maja o godz. 18.00 będzie miał miejsce koncert pt. „Barokowe pejzaże i pasaże”. Tego dnia wystąpią: Jakub Jakowicz – skrzypce, Władysław Kłosiewicz – klawesyn oraz kwartet Prima Vista w składzie: Krzysztof Bzówka – I skrzypce, Józef Kolinek – II skrzypce, Piotr Nowicki – altówka, Zbigniew Krzymiński – wiolonczela.

3 maja o godz. 20.00, również w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego odbędzie się koncert pt. „Najpiękniejsza ze wszystkich jest muzyka polska”. Tego dnia wystąpi Piotr Paleczny, który zagra na fortepianie, a będzie mu towarzyszył kwartet Prima Vista. Kilka dni później – 8 maja o godz. 19.00 w kościele św. Kazimierza będzie miał miejsce koncert organowy. Wystąpią: Roman Perucki (organy), Maciej Komandera (tenor), Maria Perucka (skrzypce). 15 maja o godz. 19.00 również w kościele św. Kazimierza odbędzie się koncert organowy z udziałem Michała Sawickiego (organy) i Marzeny Jaremko (obój). Tydzień później – 22 maja o godz. 19.00 będzie okazja do wysłuchania koncertu, w którym wystąpi zespół akordeonistów w składzie: Marian Pańkiw, Mykoła Hołowczak, Petro Czyhys, a na organach zagra Tadeusz Listwon. Ten koncert odbędzie się w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na Żbikowie.

Nie zabraknie atrakcji dla miłośników muzyki dance i disco polo. W ramach XVIII Dni Pruszkowa, które odbędą się 28 i 29 maja w Parku Kościuszki gwiazdami będą zespoły Akcent i Mig. Ale i fani popu znajdą coś dla siebie. Na tej imprezie wystąpi bowiem Doda, zespół Enej oraz Romuald Lipko Band. Usatysfakcjonowani powinni być również fani dobrego rocka. Na Rock Pikniku, który w tym roku odbędzie się 25 czerwca wystąpi grupa Luxtorpeda. Na 18 września w Parku Mazowsze zaplanowano XVI edycję imprezy pn. „Żegnaj lato na rok”, podczas której gwiazdami będą: Mezo, Kamil Bednarek oraz Kult.

Tradycyjnie już odbędzie się „Lipcowy koncert do północy”. To wydarzenie co roku gromadzi coraz większe rzesze melomanów. Tak będzie zapewne i tego lata. 24 lipca o godz. 19.00 w Parku Kościuszki wystąpią: Los Payos, W. Prestigiacomo, Anna Sroka -Hryń i Shakin' Dudi. A to nie koniec muzycznych atrakcji. 7 października o godz. 20.00, w kościele św. Kazimierza odbędzie się koncert symfoniczny w wykonaniu Sinfonia Varsovia pod dyrekcją Jerzego Maksymiuka. Na koniec coś dla siebie znajdą seniorzy. 25 października o godz. 14.00, w Spółdzielczym Domu Kultury przy ul. Hubala z recitalem wystąpi Jerzy Połomski.

Facebooktwitterredditpinterest