Tańsze bilety w Łomiankach

Dobra wiadomość dla pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej w Łomiankach: bilety będą tańsze. Zamiast 3,60 zł za przejazd autobusem trzeba będzie zapłacić 3 zł.
Fot. lomianki.pl. Zamiast 3,60 zł mieszkańcy Łomianek za przejazd autobusem zapłacą 3 zł.

Komunikacja Miejska Łomianki służy mieszkańcom już prawie 25 lat. Zapewnienie lokalnego transportu zbiorowego jest zadaniem własnym gminy. Wynika to z ustawy o samorządzie gminnym. Zadanie to wykonuje spółka KMŁ. Firma realizuje przewozy na 11 liniach autobusowych, na obszarze obejmującym gminę Łomianki, Czosnów i w Warszawie – dzielnicę Bielany. Dodatkowo, od września 2014 roku, na podstawie porozumienia z Zarządem Transportu Miejskiego (ZTM), spółka jest operatorem dla linii 701 i N56 łączących osiedle Dąbrowa z pętlą Metro Młociny.

Jak zapewniają władze KMŁ, spółka stale się rozwija. Ten rozwój nie byłby możliwy bez zdecydowanej woli właściciela, czyli gminy Łomianki. Burmistrz Tomasz Dąbrowski, wykonując nadzór właścicielski wielokrotnie osobiście angażował się w sprawy spółki.

Nadrzędnym celem KMŁ jest zaspokojenie potrzeb mieszkańców, zarówno w zakresie połączenia z Warszawą, jak i rozbudowie ruchu lokalnego. Integracja społeczeństwa gminy wymaga dobrej komunikacji wewnętrznej. Wprowadzenie linii ŁZ, wydłużenie trasy ŁD, budowa pętli przy Sierakowskiej czy wreszcie linia Ł3 – to konkretne działania prowadzone w tym kierunku. Stosownymi uchwałami Rady Miejskiej Łomianki w 2014 i 2016 roku na wniosek burmistrza został wprowadzony „bilet szkolny”, a od 1 kwietnia 2016 r. (to nie prima aprilis!) zostaną obniżone ceny biletu lokalnego z 3,60 zł na 3,00 zł.

Ponadto trwają prace koncepcyjne nad skomunikowaniem jak największych obszarów gminy. To jednak, jak twierdzi Bogdan Marcińczyk, prezes KMŁ sp. z o.o, będzie możliwe wraz z realizacją planowanej infrastruktury drogowej.

Facebooktwitterredditpinterest

Jeden komentarz do “Tańsze bilety w Łomiankach