Zablokują rondo w Mszczonowie. To protest przeciwko linii 400 kV

Kierowcy poruszający się drogą krajową nr 50 i S8 w piątek, 18 marca będą musieli liczyć się ze sporymi utrudnieniami. Tego dnia, w godzinach 11.00-14.00 mieszkańcy zablokują rondo w Mszczonowie.
Fot. wiskitki.pl. Protest przeciwko linii 400 kV w naszym regionie wciąż przybiera na sile.

Część mieszkańców naszego regionu jest coraz bardziej zdeterminowana. Nie chcą, aby przez ich miejscowości przechodziła linia 400 kV i związana z nią infrastruktura. Dotychczasowe rozmowy z inwestorem i władzami województwa nie przyniosły rezultatu, dlatego protestujący postanowili zablokować drogę krajową nr 50, a dokładnie – rondo w Mszczonowie.

W akcji wezmą udział członkowie i sympatycy stowarzyszenia Mazury na Mazowszu oraz mieszkańcy miejscowości: Grzegorzewice, Lasek, Petrykozy, Tłum, Dwórzno, Kamionka, Kaczków, Kuranów, Ciemno Gnojna, Wiskitki, Pniewy, Mszczonów oraz miasta Żyrardów.

– Demonstracja jest wyrazem naszego BEZWZGLĘDNEGO SPRZECIWU wobec wyznaczaniu trasy pod budowę linii wysokiego napięcia 400 KV relacji Kozienice-Ołtarzew przez ww. miejscowości (uwaga: trasa ta jest niezgodna z wojewódzkim planem zagospodarowania). Została nazwana „ Alternatywą społeczną A2-DK50 „ i „podrzucona” w ostatniej chwili, nie mając nic wspólnego z akceptacją społeczną, a wręcz odwrotnie – jest manipulacją przeciwko społeczeństwu, a co najważniejsze budzi brak zaufania społeczeństwa wobec państwa, które to już wcześniej zapisało ową trasę w wojewódzkim planie zagospodarowania i wydatkowało pieniądze z budżetu państwa na badania ww. trasy – napisali organizatorzy w emailu do naszej redakcji.

Jak zapewniają inicjatorzy protestu, demonstracja posiada stosowne zgody urzędowe i będzie zabezpieczana przez patrol policji, a co najważniejsze ma charakter pokojowy.

Facebooktwitterredditpinterest