Będzie drugie Podwórko Nivea dla gminy Leszno?

Jest szansa na to, że w gminie Leszno powstanie drugi plac zabaw od Nivea. Tym razem obiekt miałby powstać w Zaborowie.
Fot. gminaleszno.pl Dzięki aktywności mieszkańców Leszna przy ul. Fabrycznej powstał plac zabaw dla dzieci od Nivea.

Firma Beiersdorf, właściciel marki Nivea już po raz drugi organizuje konkurs Podwórko Nivea. Na czym on dokładnie polega? Gminy, spółdzielnie lub wspólnoty mieszkaniowe zgłaszają do konkursu konkretną lokalizację, w której ma powstać nowoczesny plac zabaw. O tym, gdzie zostaną one wybudowane decydują mieszkańcy, którzy biorą udział w głosowaniu internetowym. Wszystko więc zależy od ich mobilizacji i zaangażowania. W zeszłorocznej edycji oddano w sumie aż 18 mln głosów.

Jedną z gmin naszego regionu, która wzięła udział w konkursie było Leszno. Dzięki determinacji mieszkańców, którzy aktywnie uczestniczyli w głosowaniu, udało się wygrać Podwórko Nivea, które powstało przy ul. Fabrycznej. Ta lokalizacja znalazła się na 12. miejscu pierwszego etapu konkursu, zdobywając 63172 głosy. Dzięki temu dzieci z Leszna od kilku miesięcy mogą cieszyć się atrakcyjnymi zabawkami m.in. huśtawkami, karuzelą i innymi urządzeniami integrującymi całe rodziny podczas wspólnej zabawy.

Teraz pojawiła się szansa na drugi taki obiekt w gminie, Nivea organizuje bowiem kolejną edycję konkursu, a Leszno już zgłosiło swoją lokalizację. Tym razem plac zabaw miałby powstać w Zaborowie przy ul. Kujawskiego, tuż obok boiska do piłki nożnej. Czy mieszkańcy po raz kolejny aktywnie zaangażują się w ten projekt – czas pokaże. Głosować będzie można od 5 maja do 30 czerwca. 40 placów zabaw powstanie w lokalizacjach, które zdobędą największą ilość głosów. Każdego dnia będzie można oddać jeden głos.

Gmina Leszno bierze udział również w innym konkursie – Nestlé porusza Polskę, zorganizowanej przez Nestlé z okazji 150-lecia istnienia firmy. Do wygrania jest szesnaście siłowni zewnętrznych – po jednej do zdobycia w każdym województwie. Gmina Leszno zgłosiła jako lokalizację teren przy świetlicy w Czarnowie. Ogólnopolskie głosowanie miało rozpocząć się we wtorek, 5 kwietnia, jednak z powodów technicznych ta data została przesunięta i nie wiadomo, kiedy będzie można aktywnie uczestniczyć w konkursie. Wiadomo natomiast, że każda zarejestrowana osoba będzie mogła oddać jeden głos na wybraną przez siebie lokalizację. Siłownie powstaną w tych miejscach, które zdobędą najwięcej głosów w swoim województwie. Lista zwycięzców zostanie ogłoszona w lipcu.

Facebooktwitterredditpinterest