O krok od kolejnego samobójstwa w Radziwiłłowie. Policjanci uratowali nastolatkę

Do dramatycznych zdarzeń doszło na torach kolejowych w Radziwiłłowie. Nastolatka chciała popełnić samobójstwo stając przed rozpędzonym pociągiem.
Fot. youtube.com Nastolatka chciała popełnić samobójstwo wchodząc na tory prosto przed nadjeżdżający pociąg.

Pod koniec lutego pociąg Intercity śmiertelnie potrącił 15-letnią dziewczynę, mieszkankę Grabiny Radziwiłłowskiej (gmina Puszcza Mariańska). Dziewczyna popełniła samobójstwo. Według nieoficjalnych informacji, najprawdopodobniej z powodu zawodu miłosnego.

W czwartek, 31 marca doszło do niemal identycznego zdarzenia. O godz. 14.35 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie otrzymał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o tym, że młoda dziewczyna próbuje popełnić samobójstwo wchodząc pod nadjeżdżający pociąg. Na telefon alarmowy zadzwonił jej brat prosząc o pomoc.

Dyżurny policji natychmiast skierował na wskazane miejsce patrol z Puszczy Mariańskiej. Mundurowi po otrzymaniu zgłoszenia pojechali we wskazane miejsce, gdzie na torach kolejowych w Radziwiłłowie Mazowieckim zauważyli szarpiącego się chłopca z dziewczyną. Błyskawicznie do nich podbiegli i odciągnęli nastolatkę z torów. Działo się to tuż przed jadącym pociągiem, którego światła były już widoczne dla podejmujących działania policjantów. Dziewczyna, podobnie jak samobójczyni z Grabiny Radziwiłłowskiej, ma 15 lat. Pomocy udzielili jej ratownicy medyczni z karetki pogotowia, która została wezwana na miejsce zdarzenia. Nastolatka została przewieziona do szpitala, gdzie udzielono jej profesjonalnej pomocy.

Policjanci, którzy uratowali jej życie to dzielnicowy asp. Jarosław Lewandowski, służący w policji od 19 lat i dochodzeniowiec asp. Lech Malka pracujący w zawodzie od 16 lat.

Facebooktwitterredditpinterest