Przechodnie w popłochu uciekali. Akcja CBŚP w Al. Ujazdowskich [FOTO, WIDEO]

Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP) udostępniło zdjęcia i nagranie z zatrzymania obcokrajowców poszukiwanych czerwoną notą Interpolu. Są oni podejrzewani o pranie brudnych pieniędzy i handel narkotykami.
Fot. cbsp.policja.pl Brawurowa akcja trwała 10 minut.

Zdarzenie miało miejsce w środę 20 kwietnia, w Al. Ujazdowskich, w Warszawie. Przed wejściem do restauracji mieszczącej się w kamienicy „Pod Gigantami” doszło do akcji zatrzymania kilku osób przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) w kominiarkach. Na jezdni stały samochody na sygnałach, a w tym czasie zamaskowani mundurowi dokonywali zatrzymań. Aby wykorzystać element zaskoczenia, użyto granatów hukowych. Świadkowie potwierdzają, że było słychać strzały i wybuchy. Niektórzy myśleli, że to porachunki przestępców, dlatego w popłochu uciekali. Na czas akcji, która trwała dziesięć minut ruch na ulicy w kierunku Al. Jerozolimskich został całkowicie zablokowany.

Początkowo przedstawiciele CBŚP udzielali niewielu informacji na temat zdarzenia, dziś już wiadomo, że funkcjonariusze zatrzymali trzech obcokrajowców – obywatela Izraela i dwóch obywateli Jordanii poszukiwanych czerwoną notą Interpolu. Policjanci otrzymali informację od amerykańskich służb specjalnych, że w Warszawie ma dojść do spotkania osób zamieszanych w handel znacznymi ilościami narkotyków i pranie brudnych pieniędzy. Z ostatnich informacji wynikało, że zamierzają kupić 50 kilogramów kokainy. Jednocześnie z akcją, która miała miejsce w centrum stolicy przeprowadzono zatrzymania w Stanach Zjednoczonych.

Decyzją sądu została już wszczęta procedura ekstradycyjna do Stanów Zjednoczonych.

 

3-192739 3-192740

Fot. cbsp.policja.pl

Facebooktwitterredditpinterest