Coraz więcej zieleni i terenów rekreacyjnych w Ożarowie

W Ożarowie Mazowieckim powstaje coraz więcej terenów rekreacyjnych. Lada dzień, w miejscowym parku, zostanie oddana do użytku nowa fontanna i plac street workout.
Fot. turystyka.ozarow-mazowiecki.pl. Wkrótce park miejski w Ożarowie wzbogaci się o nową fontannę i plac street workout.

W Ożarowie Mazowieckim prężnie funkcjonuje strefa przemysłowa. Znajduje się tu wiele firm logistycznych, magazynów, centrów dystrybucyjnych. Ale władze gminy nie zapominają również o rozwoju stref rekreacyjnych i zieleńców. Już kilka lat temu burmistrz Ożarowa Mazowieckiego Paweł Kanclerz zapowiedział, że zależy mu na zmianie oblicza miasta. – Chcemy mieć więcej zieleni i atrakcji dla naszych mieszkańców. Ożarów bardzo młodnieje i chcielibyśmy, żeby gmina nie była wyłącznie sypialnią, lecz, żeby można było miło spędzić u nas czas – mówił trzy lata temu.

I tak też się stało. Od tamtej pory w Ożarowie przybyło kilka siłowni plenerowych, na bieżąco jest pielęgnowana zieleń przyuliczna oraz skwery i parki. Powstają nowe trawniki, kwietniki i rabaty. Ostatnio w parku w Ołtarzewie wymieniono elementy małej architektury – oświetlenie, ławki i kosze na śmieci, a to koniec inwestycji w tym miejscu.

Z kolei park położony w centrum miasta lada dzień wzbogaci się o nową fontannę. Będzie to wodotrysk typu dry plaza złożony z dyszy centralnej wyrzucającej wodę na wysokość czterech metrów oraz 12 dysz dodatkowych. Z fontanny będzie dobiegać muzyka, powstanie również efektowne oświetlenie zmieniające się za pomocą halogenów ledowych. Koszt inwestycji to 360 tys. zł, wykonaniem zadania zajmuje się wyłoniona w ramach przetargu nieograniczonego firma Gutkowski z Leszna. W parku powstanie również plac do ćwiczeń typu street workout. Miłośnicy aktywności fizycznej będą mogli w tym miejscu korzystać z różnego rodzaju urządzeń sportowych zainstalowanych na bezpiecznej, syntetycznej nawierzchni. Całość zostanie obsadzona nową roślinnością, dzięki czemu park zostanie oddzielony od bardzo ruchliwej ul. Poznańskiej. Zarówno fontanna, jak i street workout mają zostać oddane na użytku w połowie lipca, a być może nieco wcześniej.

Na koniec czerwca jest planowane zakończenie budowy nowego boiska sportowego przy ul. Floriana. Inwestycja jest realizowana w formule „Projektuj i wybuduj”. Będzie można tu grać w piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę. Teren zostanie oświetlony i ogrodzony.

Władze Ożarowa chcą jeszcze bardziej rozszerzyć strefę terenów zielonych i rekreacyjnych. Z tego powodu zgłosili się do specjalnego programu, w którym można pozyskać środki finansowe z Unii Europejskiej na rewitalizację. – Pracujemy nad pozyskaniem parku w Broniszach i drugiego parku w Ożarowie. Na razie są to tereny prywatne i nie możemy tam inwestować, ale jeśli uda się je zdobyć, to skupimy na przygotowaniu ich do użytkowania – mówi zastępca burmistrza gminy Dariusz Skarżyński.

Facebooktwitterredditpinterest