Głosujemy na Błonie w konkursie „Modernizacja Roku”!

Błonie ponownie bierze udział w plebiscycie „Modernizacja Roku”. Do tegorocznej rywalizacji władze gminy zgłosiły aż trzy obiekty.
Fot. Facebook/Zenon Reszka. W konkursie można glosować na błoński park w stylu włoskim.

Konkurs „Modernizacja Roku” jest organizowany od 20 lat. W tym roku odbywa się jego jubileuszowa edycja. Patronatem jest m.in. Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego i inne instytucje. Do konkursu mogą być zgłaszane budynki i obiekty w kilku kategoriach: obiekty mieszkalne, hotelarsko-turystyczne, przemysłowe i inżynieryjne, użyteczności publicznej, szkolnictwa, kultury, sportu, zdrowia i rekreacji, ochrony środowiska, obiekty zabytkowe, elewacje i termorenowacje, najciekawsze modernizacje i adaptacje wnętrz, rewitalizacja obszarów i zespołów urbanistycznych, modernizacje obiektów mostowych, tereny zieleni, nowe obiekty w przestrzeni urbanistycznej.

W ubiegłym roku zwycięzcą konkursu w kategorii „Sport i Rekreacja” został błoński park Bajka. Do tegorocznej edycji władze gminy zgłosiły trzy obiekty: park przy cmentarzu, kamienicę położoną na skrzyżowaniu ul. Sochaczewskiej i Lesznowskiej oraz budynek przedszkola nr 1, który po adaptacji został przeznaczony na potrzeby dziennego ośrodka wsparcia dla osób starszych Senior Wigor.

Co zrobić, aby zagłosować na wybrany park lub budynek? Ranking tworzony jest według ilości polubień za pomocą przycisku „Lubię to” na Facebooku. W celu oddania swojego głosu na obiekt, należy wejść na jego podstronę, a następnie ją „polubić”. Ilość głosów w rankingach aktualizuje się co pięć minut. Trzeba się spieszyć, bo w kategorii „Tereny zieleni” błoński park włoski zdobył do tej pory zaledwie trzy głosy.

Facebooktwitterredditpinterest