Pilot oślepiony laserem. Policja szuka sprawcy

Pilot samolotu linii Ryanair został oślepiony laserem podczas startu z lotniska w Modlinie. Policja ustaliła, że zrobiła to osoba, która przebywała w okolicach Truskawia.
Fot. ChadoNihipixabay.com. Oślepienie pilota laserem jest bardzo niebezpieczne.

Do zdarzenia doszło w środę, 15 czerwca, około godz. 22.00. Pilot samolotu linii Ryanair zaalarmował, że tuż po starcie z lotniska w Modlinie został oślepiony laserem.

Sprawa trafiła na policję. Pomimo dokładnej kontroli okolic, mundurowym nie udało się jeszcze zidentyfikować sprawcy. Wiadomo natomiast, że osoba, która to zrobiła przebywała na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego w okolicach Truskawia. Sprawa została również zgłoszona do Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Natomiast pilot samolotu nie musiał zawracać do portu, bezpiecznie kontynuował lot.

To nie pierwszy taki incydent. Przypadki oślepiania pilotów laserem zdarzają się nawet kilka razy w miesiącu. Problemem są również drony. Ostatnio aż trzy razy takie urządzenia uniemożliwiły starty lub lądowania na warszawskim Okęciu. Jeden ze sprawców został ujęty przez policję, za swoją zabawę odpowie teraz przed sądem.

Facebooktwitterredditpinterest