Rock Piknik już w sobotę. Gwiazdą będzie Luxtorpeda [PROGRAM]

W najbliższą sobotę, 25 czerwca odbędzie się XXI edycja Rock Pikniku. Na scenie pruszkowskiego MOK-u wystąpią zespoły amatorskie, a gwiazdą wieczoru będzie grupa Luxtorpeda.
Fot. MOK Kamyk. Rock Piknik odbędzie sie pod hasłem "Lepiej grać niż ćpać.

Szczegółowy program imprezy:

15:00- START
15:10 – 15:50 – THE PIVE
16:00 – 16:45 – ASPEKT
17:00 – 17:45 – BRAK CZASU
18:00 – 18:45 – ABSENTIA
19:00 – 19:45 – SWEAR THE EMPRESS
20:00 – Ogłoszenie wyników konkursu publiczności na najlepszy zespół
20:30 – LUXTORPEDA

W przerwach między występami kolejnych zespołów zostaną przeprowadzone konkursy.

The Pive:
Młody zespół z Pruszkowa, który piszę o sobie tak: „Gramy, bo to lubimy. Chcemy w najbliższej przyszłości stać się bardziej rozpoznawalni. Chcemy rozwijać w nas muzykę”.

Aspekt:
Zespół powstał w 2006 roku. Muzykę, którą prezentują można nazwać klasycznym polskim rockiem z lat 80. i 90. Mają doświadczenie sceniczne i studyjne.

Brak Czasu:
Zespół amatorski z Grodziska Mazowieckiego. Muzyka to ich pasja, dlatego grają od kilkunastu lat. Tworzą w wolnym czasie, którego obecnie jest coraz mniej, stąd wzięła się nazwa zespołu. O sobie piszą : „Brak Czasu to próba uświadomienia, test na zrozumienie kondycji współczesnego człowieka, żyjącego w polskiej (i europejskiej) rzeczywistości.”

Absentia:
Absentia to zespół, który ostatecznie ukształtował się pod tą nazwą w połowie 2013 roku. W krótkim czasie powstało kilka kompozycji. Od początku 2015 roku zaczęli koncertować, zarówno w klubach, jak i imprezach plenerowych. Twórczość zespołu oparta jest na ciężkich, rockowych, gitarowych rifach, które wywołują radość i euforię oraz na niebanalnych tekstach skłaniających do przemyśleń.

Swear the Empress:
Swear the Empress to efekt współpracy piątki młodych ludzi, którzy, jak przystało na przedstawicieli generacji XXI wieku, poznali się przez internet. Na co dzień zajmują się szarą rzeczywistością, ale gorąco wierzą i dążą do tego, by muzyka stanowiła kiedyś o wiele większą część ich życia, niż tylko jego hobbistyczny skrawek. Swoją muzykę opierają na mocnych, rockowo-metalowych riffach wspieranych damskim wokalem, ale przede wszystkim stawiają na melodyjne motywy, które na długo pozostają w głowie.

Luxtorpeda: Zespół założony w Poznaniu w 2010 roku przez Roberta “Litzę” Friedricha (wcześniej między innymi Acid Drinkers, Turbo, Arka Noego). Muzyk zaprosił do wspólnego projektu gitarzystę Roberta Drężka i basistę Krzysztofa Kmiecika z formacji 2Tm 2,3 oraz perkusistę Tomasza “Krzyżyka” Krzyżaniaka. Kmiecik i Krzyżaniak wchodzili także w skład zespołu Armia, który musieli opuścić po przyjęciu oferty Litzy. Skład przyjął nazwę Luxtorpeda. Na przełomie 2010 i 2011 roku zespół wszedł do studia w celu nagrania debiutanckiego albumu. W trakcie nagrywania płyty skład uzupełnił wokalista Przemysław „Hans” Frencel, raper znany z duetu Pięć Dwa. Debiutancki album zatytułowany „Luxtorpeda” ukazał się 9 maja 2011 roku i jest połączeniem brzmień garażowo-punkowo-rockowych. Płyta „Luxtorpeda” zebrała bardzo pozytywne opinie wśród fanów i krytyków muzycznych. Zespół zaprezentował się szerszej publiczności podczas Jarocin Festiwal 2011 oraz podczas 17. edycji Przystanku Woodstock 2011. Od tamtego czasu Luxtorpeda nie zwalniała tempa wydając kolejno dwie płyty „Robaki” w 2012 roku i „A morał tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe, to jednak buraki” w 2014 roku. Najnowszy, tegoroczny i czwarty już album, którego materiał będziemy mogli usłyszeć na koncercie nosi nazwę „MYWASWYNAS”. Energiczne brzmienie, teksty mówiące o życiu każdego człowieka tworzą niepowtarzalny charakter zespołu który pokochały ogromne rzesza fanów. W niespełna dwa lata po założeniu zespołu, osiągnął on taki status, że w tej chwili ciężko wyobrazić sobie polską scenę muzyczną bez niego. – XXI Rock Piknik daje wyjątkową okazję, której nie można zmarnować, by na żywo posłuchać kapeli, która z całą pewnością zajmuję znaczące miejsce na polskiej scenie rocka – zachęcają organizatorzy.

Serwis zachodniemazowsze.info jest patronem medialnym wydarzenia.

Facebooktwitterredditpinterest