Sezon nad Zalewem Żyrardowskim rozpoczęty

Plaża i kąpielisko nad Zalewem Żyrardowskim jest już do dyspozycji mieszkańców. Otwarcie sezonu odbyło się w sobotę, 18 czerwca.
Fot. zyrardow.pl. W tym roku wstęp na plażę strzeżoną jest bezpłatny.

Zalew i położona przy nim plaża to niezwykle popularne miejsce letniego wypoczynku wszystkich mieszkańców Żyrardowa i okolic. W tym roku zapewne również przeżyje oblężenie tym bardziej, że słoneczna pogoda zachęca do wypoczynku nad wodą. Jak zaznaczają władze Żyrardowa, tegoroczny sezon nad zalewem przejdzie do historii, po raz pierwszy bowiem wstęp na plażę strzeżoną jest nieodpłatny.

Zalew Żyrardowski to jeden z największych rekreacyjnych zbiorników wodnych w regionie. Do dyspozycji mieszkańców jest 14 ha powierzchni wody i 750 mkw. piaszczystej plaży. A to nie wszystko. Na plaży można korzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego, punktu gastronomicznego, boisk do plażowej piłki siatkowej, koszykówki czy piłki nożnej. Dla kierowców przygotowano duży parking. – Zalew jest doskonałym miejscem do uprawiania sportów wodnych – przekonują urzędnicy z żyrardowskiego magistratu.

Otwarcie sezonu nad zalewem odbyło się w sobotę, 18 czerwca. Strzeżone kąpielisko jest czynne w godz. 10:00 – 20:00. Wypożyczenie kajaka kosztuje 5 zł za godzinę, roweru wodnego – 10 zł, za parking trzeba zapłacić 5 zł dziennie.

Sezon nad Zalewem Żyrardowskim potrwa do 4 września.

Facebooktwitterredditpinterest