Będzie łatwiejszy dojazd do autostrady

Prawie 1,6 mln zł rządowej dotacji otrzyma powiat pruszkowski na przebudowę drogi dojazdowej z Brwinowa, Milanówka i Podkowy Leśnej do węzła autostrady A2 w Pruszkowie. Kilka dni temu umowę w tej sprawie podpisał wojewoda mazowiecki i starosta powiatu pruszkowskiego.
Fot. mazowieckie.pl. Umowę na przebudowę drogi podpisał Zdzisław Sipiera, wojewoda mazowiecki oraz Maksym Gołoś, starosta powiatu pruszkowskiego.

Rządowe dofinansowanie umożliwi modernizację odcinka drogi o łącznej długości 1,9 km. Poza zmianą m.in. nawierzchni i oznakowania, zostanie wykonana ścieżka rowerowa z kostki betonowej. Dzięki temu, mieszkańcy Brwinowa, Milanówka i Podkowy Leśnej zyskają łatwiejszy dojazd do autostrady A2.

Całkowity koszt inwestycji to ponad 3,1 mln zł. Powiat pruszkowski będzie realizował zadanie wspólnie z partnerem – gminą Brwinów, która na ten cel przeznaczy niespełna 390 tys. zł ze środków własnych. Zgodnie z podpisaną umową, zmodernizowana droga ma zostać oddana do użytku najpóźniej do 30 września.

Przebudowa drogi powiatowej nr 3111W Domaniew-Brwinów to ostatni etap inwestycji łączącej drogi wojewódzkie nr 701 i 720. Zadanie będzie realizowane w ramach rządowego Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

W uroczystym podpisaniu umowy na realizację lokalnego projektu uczestniczyli m.in. wojewoda mazowiecki, starosta i wicestarosta powiatu pruszkowskiego oraz naczelnik wydziału budżetu i finansów.

Minister infrastruktury i budownictwa w styczniu tego roku zatwierdził listę rankingową w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016–2019. Dofinansowanie w łącznej kwocie prawie 76,5 mln zł uzyskają 63 wnioski zarekomendowane przez wojewodę mazowieckiego. Wśród wniosków, które otrzymają dotację, 41 dotyczy dróg gminnych i 22 powiatowych. Ich realizacja kosztować będzie prawie 157,2 mln zł.

Facebooktwitterredditpinterest