Gdzie najłatwiej w Polsce o pracę? W Poznaniu, Warszawie i Ożarowie Mazowieckim

Portal gazeta.pl opublikował ranking polskich powiatów, w których najłatwiej jest znaleźć pracę. W czołówce znalazła się stolica i powiat warszawski zachodni.
Fot. jarmoluk/pixabay.com. Zdaniem autorów rankingu, najmniejsze problemy ze znalezieniem pracy w naszym regionie mają mieszkańcy Warszawy i powiatu warszawskiego zachodniego, zwłaszcza Ożarowa Mazowieckiego.

Stopa bezrobocia w Polsce, w czerwcu kształtowała się na poziomie 8,8 proc. Ale są powiaty, w których ten wskaźnik wynosi mniej niż 5 proc., a to oznacza, że bez większego problemu można w nich znaleźć pracę. Gdzie można szybko zdobyć nową posadę? Wyliczyli to dziennikarze portalu gazeta.pl, którzy stworzyli ranking dziesięciu powiatów, w których bezrobocie prawie nie istnieje.

Na dziesiątym miejscu zestawienia znalazł się powiat warszawski zachodni. Tu stopa bezrobocia wynosi 3,7 proc. Na tak dobry wynik składa się przede wszystkim bliskość stolicy. Ale nie tylko. Tereny dawnej fabryki kabli w Ożarowie Mazowieckim są częścią Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a sam Ożarów jest jedną z najbogatszych gmin w Polsce pod względem kwoty dochodów własnych w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Niskie bezrobocie występuje nie tylko w tej miejscowości, ale też na terenie całego powiatu warszawskiego zachodniego.

Czwarte miejsce w rankingu zajęła Warszawa. W stolicy stopa bezrobocia wyniosła 3,2 proc. W czerwcu zarejestrowanych było 37,7 tys. bezrobotnych. To trzykrotnie więcej niż we Wrocławiu i pięciokrotnie więcej niż w Katowicach.

Pierwsze miejsce w rankingu zajął Poznań ze stopą bezrobocia wynoszącą w czerwcu 2,2 proc. i powiat poznański – tu odsetek zarejestrowanych w miejscowym urzędzie pracy wyniósł 2,6 proc.

Facebooktwitterredditpinterest

Jeden komentarz do “Gdzie najłatwiej w Polsce o pracę? W Poznaniu, Warszawie i Ożarowie Mazowieckim

  1. W Ożarowie Mazowieckim nigdy nie rządził PiS i teraz też nie rządzi i dlatego miasto kwitnie i gmina kwitnie od lat. Proboszczowie 3 kościołów też nie mają powodów do narzekania. Aktywny PiS też tu jest ale wyborcy wiedzą co dobre dla nich. Miejmy nadzieję że planowany przez PiS zamach na samorządy w Polsce w Ożarowie Mazowieckim też się nie powiedzie :)