Rodzina z Ukrainy osiedli się w gminie Łomianki. Dostali mieszkanie w Dziekanowie Leśnym

Rodzina z Mariupola na Ukrainie zamieszka na terenie gminy Łomianki. Rodzice i dwójka dzieci otrzymali mieszkanie w Dziekanowie Leśnym.
Fot. Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Czteroosobowa rodzina z Ukrainy zamieszka w Dziekanowie Leśnym.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) zwróciło się do starosty powiatu warszawskiego zachodniego z prośbą o zapewnienie pomocy ukraińskiej rodzinie polskiego pochodzenia, która miałaby otrzyma mieszkanie z zasobu Skarbu Państwa.

Starosta podjął temat, trzypokojowe mieszkanie w Dziekanowie Leśnym o powierzchni ponad 46 mkw. zostało wyremontowane i umeblowane ze środków powiatu. 30 czerwca wprowadziła się tam czteroosobowa rodzina państwa Podhornov: Natalia, Ihor i dwoje dzieci. Oboje małżonkowie posiadają wyższe wykształcenie. Natalia jest nauczycielką języków angielskiego i hiszpańskiego, a Ihor jest inżynierem- mechanikiem, posiada także dyplom menadżera ekonomisty. Wojna przerwała ich kariery i życie na Ukrainie, dziś znajdą bezpieczny dom w Dziekanowie Leśnym.

Jak informują urzędnicy ze Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego, piękne mieszkanie wywołało łzy wzruszenia. Państwo Podhornov są wdzięczni samorządowcom za okazaną pomoc. Słowa uznania wyraził również obecny na spotkaniu wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz.

W przekazaniu mieszkania uczestniczyli: starosta powiatu warszawskiego zachodniego Jan Żychliński, jego zastępca Paweł Białecki, członek zarządu powiatu Jolanta Stępniak, radna powiatowa Anna Wieszczycka i pracownicy starostwa odpowiedzialni za sprawy rodzinne i organizacyjne.

Facebooktwitterredditpinterest