Dwa wypadki – w Kuklówce i Jesionce oraz pożar auta w Żyrardowie [FOTO]

W ciągu ostatnich kilku dni, na terenie powiatu żyrardowskiego doszło do trzech groźnych zdarzeń drogowych. Na miejsce jednego z nich został wezwany helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Fot. Archiwum KP PSP Żyrardów. Dostawca pieczywa, który chciał na drodze ominąć psa, o mało nie przypłacił tego życiem.

W czwartek 28 lipca, o godz. 5.38 strażacy otrzymali zgłoszenie o wypadku w miejscowości Kuklówka Zarzeczna. Na drodze prowadzącej do Jaktorowa kierowca samochodu dostawczego przewożącego chleb, chcąc ominąć psa, który wybiegł na jezdnię, stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Zakleszczonego kierowcę uwolnili strażacy z OSP Kuklówka Zarzeczna, którzy udzielili mu również pierwszej pomocy medycznej. Na miejsce wezwano także policję i pogotowie ratunkowe. W ponad godzinnej akcji brało udział 12 strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Żyrardowie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuklówce Zarzecznej.

DSCF5726 DSCF5728

DSCF5730 DSCF5731

DSCF5732 DSCF5733

DSCF5734 Dwa wypadki – w Kuklówce i Jesionce oraz pożar auta w Żyrardowie

Tego samego dnia, o godzinie 16.40, na ul. 1 Maja w Żyrardowie, prawdopodobnie na skutek zwarcia w instalacji elektrycznej, doszło do pożaru samochodu dostawczego mercedes przewożącego artykuły spożywcze. Dwie osoby opuściły auto jeszcze przed przyjazdem strażaków. W momencie dojazdu straży pożarnej samochód był całkowicie objęty płomieniami. Strażacy podali jeden prąd gaśniczy oraz wezwali drugi zastęp, gdyż wewnątrz znajdowała się butla z gazem, która mogła wybuchnąć. W trakcie prowadzenia działań do pasażerki wezwano pogotowie, ponieważ skarżyła się na zawroty głowy i złe samopoczucie. W trakcie gaszenia pożaru wstrzymano ruch w obu kierunkach. Na szczęście nie doszło do wybuchu butli. W prawie godzinnej akcji brało udział dziewięciu strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Żyrardowie.

DSCF5740 DSCF5741

DSCF5742DSCF5743

Z kolei w piątek, 29 lipca doszło do wypadku w miejscowości Jesionka. Po godz. 7.00 rano kierowca volkswagena passata na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z jezdni i uderzył w drzewo. W momencie przyjazdu na miejsce strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Żyrardowie, kierujący autem był nieprzytomny. Strażacy za pomocą narzędzi hydraulicznych uwolnili go z auta i przekazali zespołowi pogotowia ratunkowego. Stan poszkodowanego był jednak na tyle zły, że trzeba było wezwać helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR). Kierowca został przetransportowany do szpitala. W ponad godzinnej akcji uczestniczyło sześciu strażaków.

Fot. Archiwum KP PSP Żyrardów.

Facebooktwitterredditpinterest